Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що пропагандистські телеканали, які напередодні були заблоковані, фінансуються з грошей, які зароблені на війні.

Про це інформує департамент комунікацій МВС.

Арсен Аваков повідомив, що загострення ситуації на фронті безпосередньо пов’язане з інформаційною пропагандою і це засвідчують матеріали слідства.

«Секретар РНБО навів дані, намагаючись розвіяти міф, що півтори тисячі журналістів із заборонених телеканалів звільняються, втрачають роботу. За офіційними даними, всі ці журналісти отримували 3-5 тисяч гривень. Тоді в мене питання, а де ті десятки мільйонів, які їм роздали «в конвертах». Звідки ці гроші? І нам всім відомо, звідки. Я бачив матеріали слідства. Частину провадження розслідували підрозділи МВС. За цією інформацією стає зрозуміло, що ряд наших співвітчизників має «чорну касу» і заробляє на цій війні. І цими грошима фінансує пропагандистську діяльність. Чи можна таке терпіти? Ні! Однак, кримінальний процес триває довгий час, особливо в таких складних справах. Ми могли б дочекатися закінчення розслідування, це тривало б роки. Але ми обрали шлях захиститися від інформаційної отрути, а вже потім продовжувати розслідування», – заявив міністр внутнішніх справ.

Він також додав, що інформаційна війна – це не менш важлива війна, ніж та, яка відбувається на передовій. І загострення ситуації на фронті, прямо пов’язано з інформаційною пропагандою.

«За цю війну в нас загинуло більше 15 тисяч осіб, молоді та гарні хлопці. Тільки за останні чотири дні, в нас четверо військових загинули від рук снайперів. І не треба розповідати мені, що це випадкові постріли. Снайперські пари не працюють випадково, вони працюють по завданню командування, з конкретною метою. Найгарячіші бої у 2014 році йшли за гору Карачун, щоб збити телевізійну вежу, щоб вона не транслювала українські телеканали. За це свою голову поклав не один наш солдат. І коли говорять, що в країні обмежують свободу слова, коли закривають пропагандистські канали, я хочу нагадати, що свобода слова – це не свобода пропаганди країни-агресора. Рішення РНБО – це те, за що я завжди був готовий і за що я виступав», – зазначив він.