Як поділився військовий експерт Олег Жданов, окупанти не відступають, прагнучи розширити захоплення українських територій. Проте наші захисники успішно утримують оборону і навіть здійснюють контрнаступні операції з кількох напрямків.

На Куп’янській ділянці противник проводив наступальні дії біля Сіньківки та на схід від Петропавлівки, проте всі атаки були успішно відбиті нашими військовими.

«А ось на Бахмутському напрямку українські воїни відбили атаки загарбників у районах Кліщеївки та Андріївки на Донеччині. Сили оборони України продовжують активні дії на південь від Бахмута, завдаючи шкоди противнику у живій силі та техніці, закріплюючись на досягнутих позиціях» – наголосив експерт.

Крім того, експерт підкреслив те, що російські загарбники досі не залишили намір оточити Авдіївку. Водночас сили оборони України продовжують проводити наступальні операції на Мелітопольському напрямку, завдаючи шкоди окупаційним військам у живій силі та техніці, та виснажуючи ворога вздовж усієї лінії фронту.

Звернемо увагу на те, що він констатував, що тактика «м’ясних штурмів» продовжується. Зокрема, під Авдіївкою.

«На жаль, російській пропаганді вдалося нав’язати це бажання воювати, мовляв діди воювали і ми повинні, діди вмирали і нам треба. А ще додали сюди гонитву за довгим рублем і, на жаль, кількість, бажаючих померти на нашій території вражає», — зазначив Олег Жданов.

За словами аналітика, окупанти лізуть у бій, навіть коли невистачає підтримки артилерії.

«Вони все одно намагаються штурмувати наші позиції. Там дуже важка ситуація, в цьму сенсі», — констатував Жданов, додавши, що ЗСУ пристосувалися до відбиття отаких «м’ясних штурмів».

Але кількість атак зашкалює. Військовий аналітик звернув увагу на те, що їх под Авдіївкою може бути від десяти до 28, а проміжок між штурмами може бути менше години.

Тим часом в мережі з’явилися нові страшні кадри з Авдіївки, яку росіяни продовжують знищувати. В тому числі авіабомбами.

За даними аналітиків Інституту вивчення війни, ЗСУ контратакували під Авдіївкою і зберігають ініціативу на півдні України.

За непідтверджиними даними, ЗСУ не лише відбили позиції поблизу Степового, а й контратакували у районі Авдіївського коксохімічного заводу.

Нагадаємо, раніше військовий оглядач, координатор групи «Інформаційний опір» Костянтин Машовець наголосив на тому, що російські окупанти отримали наказ стабілізувати ситуацію і повністю загальмувати просування передових підрозділів ЗСУ на південь від Бахмута.

«Але, віддавши наказ на «утримання» зазначеного рубежу, цього разу російське командування, на відміну від усієї своєї «попередньої практики» в Україні, виявило велику розторопність та дієву участь», — зазначив військовий експерт.

Ворог, за його словами, провів перегрупування своїх сил і засобів у районі Бахмута, користуючись тим, що ЗСУ сконцентрувалися на діях на південь від міста і припинили активні дії на північ від нього, у бік Соледара.

Також російські загарбники різко наростили своє угруповання, яке діяло як на північ від міста, так і на південь.

За словами Машовця, окупанти у рамках «стабілізації ситуації в районі м. Бахмут» намагаються вирішити для себе два завдання — повністю «загальмувати» українські війська й надалі просунутись у напрямку Богданівка — Часів Яр по суті, вийти на фланг та тили тактичної групи ЗСУ, що діє на південь від міста.

«Наскільки я розумію, в районі Бахмут противник намагається досягти обмежених цілей, які стосуються виключно тактичної зони. Їхнім головним сенсом є зрив наступальних дій ЗСУ на південь від міста», — підбив підсумок військовийа налітик.

Машовець також наголосив, що командування окупантів не бажає задіювати для досягнення цього результату якихось значних резервів чи додаткових сил. Ворог обмежився лише поповненням вже розгорнутих тут частин і з’єднань, і навіть перемістив сюди окремі частини своїх південно-західних.