Президент Польщі Анджей Дуда назвав недостатньо сильним рішення саміту НАТО щодо України і перспектив її членства. Водночас лідер вказав на позитивні результати.

На полях саміту НАТО у Вільнюсі журналісти запитали Дуду, чи вважає він достатнім рішення саміту щодо України, інформує 24 Канал.

На мою думку, цього абсолютно недостатньо. Сподіваюся, за кілька років Україна буде повноправним членом нашого альянсу, – відповів президент Польщі.

Він додав, що при цьому шлях України до НАТО після вчорашніх рішень саміту зрозумілий.

“Ми можемо сказати, що рішення прийняте. Щодо графіка – це складно і майже неможливо, якщо враховувати, що для ухвалення рішень у НАТО потрібна одностайність. Зараз триває війна. А під час війни це неможливо”, – пояснив Анджей Дуда.

Польське видання PAP також наводить інші коментарі Дуди, де він зауважив, що усунення вимоги Плану дій щодо членства для України – дуже важливий крок, і важливими позитивними рішеннями є також схвалення плану допомоги Україні та створення Ради Україна-НАТО.

Нагадаємо, що вчора у Вільнюсі стартував саміт НАТО під час якого союзники узгодили спільне комюніке, зокрема щодо бачення шляху України в Альянс.

Попри очікування, наша країна не отримала прямого запрошення до НАТО. Як пояснив генсек НАТО Єнс Столтенберг Україна отримає запрошення тоді, коли “погодяться усі союзники і будуть виконані умови”. Але які саме він так і не уточнив.