Україна не допустить участь представників терористичних фейкових «Л/ДНР» до перемовин політичних радників лідерів «нормандського формату». Про це заявив віцепрем’єр-міністр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков в інтерв’ю «Дзеркалу тижня».

«Ні, це абсолютно виключено. Ці «зайчики» там точно бути присутніми у жодному вигляді не можуть. (…) На зустрічах політичних радників нормандського формату в нинішньому квадроскладі (…) чотири учасники й чітко зрозуміло: посередники-модератори – представники Німеччини та Франції Ян Хеккер і Емманюель Бон, а Дмитро Козак і Андрій Єрмак – представники сторін конфлікту Росії та України відповідно», – заявив він.

Резніков допустив можливість того, що Росія може запросити представників бойовиків до «нормандського формату», зокрема, так званих «міністрів закордонних справ «ДНР» і «ЛНР» Наталію Ніконорову і Владислава Дейнего, але, як запевнив український віцепрем’єр-міністр, з ними за один стіл переговорів ніхто не буде сідати.

«Росіяни можуть хоч десять разів запросити цих персонажів як самостійних гравців, але їм навіть ніхто візи не дасть і в’їзду до країни не дозволить. Тому що вони не суб’єктні», – каже Резніков.

Водночас, член української делегації на переговорах щодо Донбасу додав, якщо РФ включить Ніконорову і Дейнего до свого складу, то для усієї «світової спільноти вони остаточно підтвердять, хто є хто».

Також Росія мусить припинити постачання систем радіоелектронної боротьби на тимчасово окуповані території сходу України.

Про це написав у Твіттері Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк.

“Ще один БПЛА дальнього радіуса дії втрачено СММ ОБСЄ внаслідок глушіння. Поділяємо думку СММ щодо важливості цих БПЛА в її роботі, особливо вночі та в районах з обмеженнями на пересування. Вимагаємо від Росії припинити поставки систем радіоелектронної боротьби на Донбас!”, – заявив дипломат.