Активність російських військових в Північному Льодовитому океані стривожила Пентагон. Глава ВМС США Річард Спенсер заявив, що влітку цього року направить в Арктику групу кораблів, щоб перевірити їх дієздатність в екстремальних умовах.

Як повідомляє USNI News, Спенсер озвучив не тільки офіційну версію щодо перевірок, а й відзначився сарказмом. Нагадавши про те, що РФ збільшила активність в регіоні, пояснюючи це якимись рятувальними операціями і дослідженнями, він пояснив, що Вашингтону теж варто чимось таким зайнятися.

 

«Думаю, нам теж варто бути там і пошукати дослідження або ж проводити рятувальні операції», – додав керівник Військово-морських сил.

Уточнимо, на північ американці звернули увагу ще в минулому році. Так, атомний авіаносець "Гаррі Трумен« 19 жовтня вперше за останні майже три десятиліття перетнув Північне полярне коло.

Раніше ми повідомляли, що Росія може повторити "керченський сценарій" в Арктиці. Про це в кінці грудня написало німецьке видання Telepolis. У статті вказується, що РФ нарощує свою військову присутність в цьому регіоні, що не може не вилитися в конфлікт з США, які також здійснюють свою політику в Арктиці.

Зокрема, кораблі США з'являються в Арктиці для забезпечення безпечного судноплавства. Росія може в певний момент зробити агресивні дії на кшталт атаки на українські судна біля Керченської протоки.

Також в статті згадується, що раніше генсек НАТО Столтенберг заявляв, що Альянс буде посилювати свою присутність в Арктиці.

Варто зазначити, що нещодавно Президент США Дональд Трамп оголосив, що американські війська почнуть виводити із Сирії.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Він переконаний, що Росія, Іран і Сирія отримали більше вигоди, ніж США, від дій Штатів зі знищення терористів "Ісладмської держави". Про це він написав на своїй сторінці у соцмережі в Twitter.

"Стало необхідним виведення військ з Сирії, одночасно завдаючи ударів по невеличких залишках територіального халіфату ІД з багатьох напрямків", – написав він.

Американськй президент стверджує, що США надалі зможуть атакувати ІД з уже існуючих сусідніх баз, якщо в цьому буде необхідність.

Крім того він пригрозив, що "економічно зруйнує" Туреччину, якщо вона буде провокувати курдів. Також закликав створити буферну зону в 20 миль (близько 32 км). Курди теж не повинні провокувати Туреччину, додав він.

"Настав час повернути наші війська додому", – додав він.