Російські окупанти активізувалися на Запорізькому напрямку. Однак ні про який повномасштабний наступ російських військ не йдеться.

 

 

Про це 24 Каналу розповів полковник запасу ЗСУ, військовий експерт та льотчик-інструктор Роман Світан. За його словами, росіяни здійснили спробу наступу на Запорізькому фронті.

Росіяни проводять розвідку боєм на Запоріжжі
Зокрема, окупанти намагалися атакувати українські позиції у районі міст Оріхів та Гуляйполе. Як пояснив військовий експерт, росіяни на цій ділянці проводять розвідку боєм.

Виходять розвідувальні диверсійні групи кількістю 10 – 15 людей та “мацають” лінії оборони, визначають ймовірні напрямки для штурмових дій. А іноді підтягують й штурмові групи,
– сказав Світан.

За словами полковника запасу ЗСУ, у районі Оріхова є певний тиск російських військ на ЗСУ на ділянці фронту близько 40 – 50 кілометрів. Там загарбники намагаються проводити наступальні дії.

“Однак ніякої небезпеки у даному районі немає, оскільки кількість російських військ недостатня для виконання широкомасштабних наступальних завдань”, – наголосив Світан.

Росія проводить ротацію військ біля Гуляйполя та Оріхова
Він додав, що окупанти отримують завдання з розвідки боєм тоді, коли у них відбуваються певні ротаційні заходи та заходять нові частини.

Зараз помітне підсилення потоку саме російських мобілізованих, які вже були підготовані протягом кількох місяців. Їх підтягують, зокрема, й і до Запорізького фронту,
– зазначив військовий експерт.

За його словами, росіяни займають нові позиції і намагаються випробовувати українську оборону. Саме це зараз відбувається у районі міста Оріхів. Також російські війська проводять ротацію і у районі Гуляйполя.

“Трохи південніше, з району Полог, також спостерігаються певні ротаційні моменти. Заходять свіжі російські частини”, – зазначив Світан.

Він додав, що ті підрозділи окупантів, які кілька місяців стояли у цьому районі, зараз відтягують у тил на доукомплектування.

ЗСУ відігнали російських окупантів на Запорізькому напрямку
Попри намагання окупантів атакувати позиції українських захисників, жодних приводів для хвилювання немає.

Українські війська підтягнули резерви та артилерію, а також відігнали назад і штурмові, і диверсійно-розвідувальні групи росіян. ЗСУ стабілізували фронт біля Запоріжжя.
Він додав, що усі спроби росіян атакувати зазнають повного провалу і у майбутньому.

Нагадаємо, Російські загарбники намагалися наступати на Запорізькому напрямку силами 58-ї загальновійськової армії. Українські захисники успішно відбили ворожі атаки.
Голова Запорізької ОВА Олександр Старух підтвердив, що росіяни пробують наступати на Запоріжжя, однак не у заявлених масштабах. Старух запевнив, що ніяких сумнівів не викликає те, що наших сил і засобів на Запорізькому напрямку достатньо, аби відбити усі атаки ворога.
Як пояснили у Силах оборони Таврійського напряму, на Півдні росіяни іноді наступають невеликими розвідувальними групами. Проте виключати загострення ситуації у Запорізькій області не можна, тому що окупанти нарощують постачання з Криму.

На Запорізькому напрямку війська РФ не ведуть активних і масштабних дій і заяви пропагандистів про нібито “прорив” української оборони є фейковими.

Про це заявив начальник об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку полковник Євген Єрін заявив в ефірі телемарафону.

Водночас ворог намагається штурмувати позиції ЗСУ невеликими групами до 10 осіб.

“На окремих напрямках противник дійсно мав певний частковий успіх, але наразі всі позиції відновлені. Противник відкинутий на попередні свої позиції”, – заявив Єрін.