Військовий експерт і полковник ЗСУ в запасі Роман Світан розповів, що протягом понад трьох місяців український гарнізон продовжує утримувати свої позиції в Авдіївці, винищує російську техніку та що головне — не вийде з міста.

Відзначено, що майже 10 років місто залишається під контролем України, і цей напрямок є одним з пріоритетних для країни. Зазначено, що можливості ворога досягти успіху в Авдіївці зменшуються.

«Авдіївку точно не залишимо, тому що потім її доведеться повертати ціною набагато більших втрат», – наголосив військовий експерт.

Роман Світан відзначає, що російські військові не мають значних перемог на напрямку бойових дій в Авдіївці. Зазначено, що їм може спростити справу морозна погода, яка дозволить їм пересувати важку техніку. Якщо температура опуститься до -10°C і триматиметься протягом 10 днів, ґрунт промерзне приблизно на 30 см, що дозволить противнику продовжувати натиск на український гарнізон, використовуючи важку техніку.

За його словами, різка зміна погодних умов надасть нашим військам можливість використовувати засоби ураження та виявлення в достатній кількості й потужності, зокрема тепловізори, які добре себе проявляють в морозні умови.

«Звісно, ЗСУ відмінусує цю російську техніку – не перший раз вони це роблять. Противник зазнає ще більших втрат, адже вже ліквідовано понад 10 тисяч особового складу та сотні одиниць техніки ворога», – зазначив Роман Світан.

Крім того, як повідомив спікер Об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку полковник Олександр Штупун, кількість окупаційних військ у районі Авдіївки не змінилася. Загарбники тримають на цьому напрямку близько 40 тисяч солдатів.

«Десь приблизно ворог тримає одну й ту саму кількість особового складу. Техніку застосовує з глибини, тобто старається її не тримати на передовій, тому що її майже одразу наші воїни знищують. А піхота ховається по окопах. На Авдіївському напрямку — це приблизно 40 тисяч діє», — сказав речник.

За словами, на Таврійському напрямку ворог за добу втратив 437 особі, а також 60 одиниць військової техніки. Серед втрат окупантів танк, 11 бронемашин, 10 артилерійських систем. Також ЗСУ вдалося вразити російський зенітний комплекс «ТОР».

Штупун додав, що російські загарбники продовжують активно використовувати безпілотники на фронті. Лише за вчора захисники знищили 27 ворожих дронів.

Нагадаємо, що командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський, росіяни наступають через Куп’янський ліс.

«Інтенсивні бойові дії почалися в жовтні 2023 року і з того часу тут ні на день не вщухає жорстка боротьба. Противник щодня штурмує населені пункти, обстрілює їх з артилерії і застосовує авіацію. Зараз штурми наших позицій ворог здійснює в районі Синьківки з метою подальшого блокування Куп’янська», — розповів він.

Оперативна обстановка динамічна і потребує постійного контролю. Головне завдання – працювати на випередження. І поки українським силам вдається розбивати російський наступальний потенціал, запевнив Сирський.

Водночас, майор запасу ЗСУ, експерт Олексій Гетьман пояснює, на Лимано-Куп’янський напрямок стягнули близько 130 тисяч росіян, понад 1000 танків, майже стільки ж ствольної артилерії та близько 350 РСЗВ. Угруповання потужне, грубо кажучи, до третини від того, що Росія взагалі перекинула на фронт.

«Можливо, більше ніж на Куп’янськ, вони прагнуть вийти на Куп’янськ-Вузловий, тому що це наш логістичний центр, і вони хочуть контролювати залізницю. Також є припущення, чи будуть розвертатися на Харків. Сил і засобів начебто достатньо, але поки немає ознак підготовки атаки безпосередньо на Харків. Що саме мав на увазі Умєров, складно сказати. Можливо, ми плануємо свої контрнаступальні дії. На сході ворог сильно виснажений», — розповів він.