Країни Східної Європи співпрацюють з метою розробки нових проєктів і обміну ресурсами, щоб протистояти домінуванню росії на газовому ринку та обмежити залежність ЄС від російських поставок. Так до червня вони планують ввести в дію новий газопровід між Грецією та Болгарією, передає  Euronews.

Вартість нового газопроводу (між Грецією та Болгарією – ред.) оцінюється в 240 млн євро, він проходитиме від грецького міста Комотіні (на північному сході країни – ред.) до міста Стара Загора в центральній частині Болгарії. Проєкт фінансується залученими країнами, а також ЄС, – йдеться у повідомленні.

Потреба в новому газопроводі виникла після того, як росія припинила поставки газу до Польщі та Болгарії через відмову оплати в рублях. Завершити будівництво планують до червня. Газопровід між Грецією та Болгарією надасть двом країнам та їхнім сусідам доступ до нових газових мереж.

Болгарія та Румунія також мають спільні плани щодо зменшення тиску росії на газовий ринок. Прем’єр-міністр Болгарії Кирило Петков заявив, що вони можуть брати газ з Румунії та відправляти його в Туреччину та повертати назад через лінію мережі Греція-Болгарія. Як можливе джерело газу розглядають Азербайджан.

Зазначимо, що уряд та компанії Фінляндії готуються до припинення постачання природного газу з Росії у травні.

Причина полягає у вимогах Росії щодо порядку оплати поставок. За даними видання, російська компанія “Газпром” оголосила, що згода на нові вимоги щодо оплати є умовою для продовження безперебійного постачання газу.

Фінське керівництво однозначно заявляло, що платити у рублях не буде. “Газпром” попросив фінську державну газову компанію Gasum відповісти на вимоги до 20 травня.