Україна довела свою позицію та принциповий підхід, особливо у період останніх років протистояння збройній агресії РФ, та готова приєднатися до Північноатлантичного альянсу.

Про це заявив керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак, повідомляє Укрінформ.

“Я думаю, зараз настав час провести дуже чесну, повноцінну, прозору розмову з Україною щодо наших перспектив у НАТО”,- зауважив керівник ОПУ.

На його думку, готовність України бути в НАТО підкреслюється її підходом до цього питання, а також протистоянням Росії, яка вкрай не хотіла б, щоб сусідня країна вступила в Альянс. Тому Україна вкрай хотіла б на саміті Альянсу в Мадриді в червні 2022 року почути чіткі та конкретні терміни її вступу в НАТО.

Зауважимо, у США група республіканських конгресменів має намір внести законопроект, який оголошує Україну країною «НАТО-плюс» та ініціює перевірку доцільності оголошення Росії державою-спонсором тероризму.

Про це повідомляє видання Голос Америки.

«У дипломатії мало шансів на успіх, якщо не підходити до неї з позиції сили», – заявив провідний республіканець у комітеті Палати представників у міжнародних справах Майкл Маккол.

«Володимир Путін має взяти до відома, що Конгрес не терпітиме відновлення сфери впливу Росії і не допустить відмови від України та інших наших союзників і партнерів щодо НАТО в Центральній та Східній Європі», – додав він.

Законопроект забезпечить Україні військову та дипломатичну підтримку, якої вона потребує, в умовах нарощування російської військової могутності біля її кордонів.

Він також передбачає притягнення президента Росії Володимира Путіна до відповідальності за агресію через негайне запровадження санкцій проти газопроводу «Північний потік-2», щоб його так і не було введено в експлуатацію.

Законопроект також визначає Україну як країну «НАТО-плюс», щоб забезпечити прискорений розгляд питань щодо продажу деяких американських оборонних товарів та послуг.

Документ відкидає пропозицію Росії щодо введення мораторію на розгортання в Європі ракет середньої дальності наземного базування та вимагає, щоб США офіційно визначили, чи Росія є державою-спонсором тероризму.

Також він передбачає виділення 155 мільйонів доларів Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода на боротьбу з російською дезінформацією та інформаційними операціями у країнах колишнього СРСР на 2022 рік.

Співавторами законопроекту виступили члени Палати представників Майк Роджерс, Майк Тернер та Еліс Стефаник.

«Цей законопроект суттєво збільшить фінансування постачання летальної допомоги Україні, зокрема протиповітряної та протикорабельної зброї, яка потрібна українцям для стримування Росії. Він також чітко дає зрозуміти, що вимоги Путіна, такі як право вето на вступ країн до НАТО та мораторій на розгортання ракет середньої дальності в Європі неприйнятні та суперечать інтересам національної безпеки США», – заявив конгресмен Роджерс.

За словами Стефаник, «Україна має бути вільною у виборі її майбутнього, у тому числі економічних відносин та відносин у сфері безпеки, не побоюючись відплати з боку Путіна».