Глава МЗС Фінляндії Пекка Хаавісто заявив, що вступ до НАТО поки не на часі. Однак ексгенсек Альянсу Андерс Фог Расмусен переконаний, що якщо Росія наважиться напасти на Україну, то Фінляндію та Швецію можуть прийняти до НАТО фактично одразу.

Причиною такого швидкого вступу Фінляндії та Швеції до НАТО може стати повномасштабне вторгнення Росії до України. Про це Андерс Фог Расмусен заявив в інтерв’ю, – передає Yle.

Однак, за словами колишнього генсека НАТО, Росія не може напасти на Україну. Він не вірить у такий сценарій.

Андерс Фог Расмусен заявив, Кремль заплатить дуже високу ціну за агресію й у Москві це чудово розуміють.

Втім, агресія Росії, на думку Расмусена, пожвавить дискусії довкола членства Фінляндії та Швеції в НАТО. Ексгенсек переконаний, що якщо ці країни захочуть стати членами Альянсу, їх приймуть дуже швидко.

“Якщо Фінляндія та Швеція подали заявку на членство, ми могли б прийняти це рішення за одну ніч. Ви можете стати членом вже наступного дня, оскільки відповідаєте всім необхідним критеріям членства”, – заявив Расмусен.

Колишній генсек НАТО наголосив, що двері Альянсу відчинені для всіх і він не хоче, щоб “Путін був швейцаром” біля них.

Нагадаємо, Путін у розмові по відеозв’язку із президентом США Джо Байденом заявив, що Кремль хоче отримати «юридично зафіксовані гарантії, що виключають розширення НАТО у східному напрямку», бо мовляв це загрожує безпеці Росії.

Однак Джо Байден не дав йому і не міг дати жодних гарантій нерозширення НАТО на схід.

Як відомо, адміністрація президента США підтримує прагнення України стати членом НАТО. Це підтвердила на брифінгу у Вашингтоні 9 грудня речниця Білого дому Джен Псакі.

«Месидж президента є чітким: він, звісно, підтримує прагнення України, так само як підтримує прагнення багатьох країн приєднатися до безпекових альянсів по всьому світу», – наголосила Джен Псакі, водночас нагадавши про вимоги, які потрібно виконати для членства в альянсі.

Нагадаємо, у жовтні генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив, що Україна і Грузія вступлять до НАТО, але це не питання завтрашнього дня.

Столтенберґ вкотре наголосив, що це право кожної країни визначати своє майбутнє, і на рішення України й Грузії вступити до НАТО не повинна впливати якась іще країна, зокрема Росія.