Українські війська на південному фронті за час наступу звільнили більше 192 кв. км території

Як повідомила заступниця Міністра оборони України Ганна Маляр, за минулий тиждень на цьому напрямку Сили оборони звільнили більше 12 кв. км.

В цілому, за тиждень ЗСУ суттєво просунулися на південному фронті та на Бахмутському напрямку. Також Ганна Маляр зазначила, що зараз активні бойові дії ведуться на декількох ділянках у бік Мелітополя і Бердянська.

Водночас на Бахмутському напрямку за час наступу звільнено близько 35 кв. км території, зокрема за минулий тиждень – ще близько 4 кв. км.

Ключові бої тривають в районі Кліщіївки, Андріївки, Курдюмівки.

Також зазначимо, що ситуація на Бахмутському напрямку залишається стабільно важкою, але контрольованою. Ворог встиг накопичити на цьому напрямку значну кількість техніки та особового складу.

Про це одному з  українських ЗМІ розповів боєць батальйону “Свобода” Національної гвардії України Ярослав Лисенко. За його словами, Бахмут та його околиці зараз є чи не найгарячішою точкою на фронті.

Як наголосив військовий, на даний час, окупанти перекинули на Бахмутський напрямок значну кількість особового складу та військової техніки. Проте українські захисники продовжують активно і послідовно винищувати російських окупантів. Нещодавно там був рекорд з кількості підбитих танків.

Якщо рік тому ми бачили танки і намагалися їх стримати, то зараз доводиться вдень по 3 – 4 таких атаки відбивати. В нас зараз рекордна кількість за більш ніж 1,5 року підбитих ворожих танків. Працюємо,

– підкреслив Лисенко.

Зазначається, що особливо напруженою ситуація залишається на Лиманському напрямку. Однак українські військові стоять на своїх позиціях та відбивають атаки ворога. У захисників бойовий настрій. Триває посилене знищення окупантів.

Загалом ЗСУ протягом останньої доби продовжували контрнаступ щонайменше на трьох напрямках – і мають певні успіхи.

Інститут вивчення війни (ISW) геолокував кадри від 22 липня, що вказують на просування ЗСУ у районі заходу Донецької і сходу Запорізької області – в районі Старомайського (за 9 км на південь від Великої Новосілки).

Водночас ворожі “воєнкори” також стверджують, що ЗСУ просуваються у районі Приютного (за 14 км на південний захід від Великої Новосілки).

На інших кадрах, теж від 22 липня, як зазначають аналітики, видно незначне просування українських захисників у західній частині Запорізької області у районі Камінського. Тоді як росіяни пишуть про нібито атаки ЗСУ на південь від Оріхова в районі Роботиного.

Зазначимо, що деякі українські та російські джерела стверджували, що ЗСУ вели наступ на південному і північному флангах Бахмута і нібито просувалися в районі Хромового (безпосередньо на захід від Бахмута).

Додамо, військовий експерт Олег Жданов в ефірі свого ютуб-каналу зазначив, що вже найближчим часом увесь світ побачить, як збільшаться теми наступу української армії.

Як зазначає експерт, українське командування провело серйозний аналіз перших тижнів контрнаступу та кардинально змінило його формат.

“Ми не стали битися головою об стіну, а ми навпаки — зменшили темпи, і зараз йде етап підготовчих операцій, формування плацдарму для масштабного контрнаступу. Він буде, нікуди не дінеться. Судячи із заяв Зеленського, буде найближчим часом. Ми побачимо рух військ”, – сказав Олег Жданов.

За його словами, слабкі темпи контрнаступу мають стати причиною того, що союзники передадуть Києву потужніші системи озброєння. Як зазначає Жданов, вся проблема в тому, що за 9 місяців супротивник у глибині своєї оборони спокійно обладнав оборонні лінії 10-15 кілометрів. Тепер треба проривати цю смугу. Партнери, які зробили ставку на нашу перемогу, тепер мають підтримувати нашу армію.