Лідер президентської партії, яка отримала цілковиту більшість у новому парламенті, “Слуга народу” Дмитро Разумков розповів про зустріч з чинним спікером Верховної Ради Андрієм Парубієм.

Про це Разумков сказав в інтерв’ю.

Глава політсили заявив, що нещодавно зустрічався з Парубієм у його кабінеті. 

Зазначимо, що за час свого перебування на посаді Парубій прикрасив власний кабінет великими портретами українських князів та гетьманів. Разумков зауважив, що залишить ці портрети.

“Не думаю, що він саме для мене готувався, але нічого проти українських князів і гетьманів не маю”, – відповів Разумков на питання журналіста.

Кабінет голови парламенту складається з трьох кімнат. Перша кімната – це власне робочий кабінет спікера з довгим столом для нарад. Друга кімната – відпочинкова, з виходом на балкон. У ній – лише журнальний столик, зручні крісла, диван. Третя – їдальня на шість персон з холодильником, мікрохвильовкою та маленькою винною шафою.

Раніше на стінах кабінету спікера Ради висіли фотографії українських військових. Тепер замість них вмонтовані картини українських князів і гетьманів. З одного боку висять портрети Святослава Хороброго, Володимира Великого, Ярослава Мудрого, Данила Галицького, з іншого – гетьмани Богдан Хмельницький та Іван Мазепа.

Варто додати, що у партії “Слуга народу” офіційно заявили, що висуватимуть кандидатуру Разумкова на пост спікера парламенту. Президентська партія отримала більшість у парламенті й завела до Ради понад 250 депутатів, чого цілком вистачить для прийняття рішень.

Зазначимо, що раніше Разумков заявив, що Парубій нехтував регламентом, коли ставив один й той самий законопроєкт на голосування кілька десятків разів.

Таким чином він розкритикував  Парубія на посаді спікера Верховної Ради. 

На запитання, від якої практики голови старої Верховної Ради Андрія Парубія він би хотів відмовитися, політик відповів, що хотів би, щоб в наступному парламенті відмовилися від практики ставити законопроєкт на голосування по кілька разів.

Я розумію, що бувають різні ситуації, але коли це стає практикою… А це саме була практика. Останній приклад – 17 разів ставився на голосування Виборчий кодекс. Знову-таки, буває всяке, але так поглумитися з регламенту, – це треба мати талант”, – заявив Разумков.