Як заявив військовий аналітик Олексій Гетьман, для окупантів найбільш важливими з військового погляду для РФ є Бахмут Донецької області.

За його словами, для росіян велике значення має Бахмут, тому що вони давно розповідають, як його успішно завойовували.

“Десять місяців їм знадобилося, щоб захопити Бахмут. Росіяни там поклали 50 тис. військовослужбовців. Підносилося це як велика перемога. Зараз місто перебуває в оперативному оточенні. Кліщіївка розташована за 3 км на південь від Бахмута, а від неї на 3 км — Андріївка. Це ті логістичні місця, які ускладнюють постачання всього, що необхідно окупантам у місті. Усе зводиться до того, що Бахмут буде не в оперативному оточенні, а в повному, і тоді в тих військ, що там перебувають, буде три виходи: здатися в полон, встигнути втекти, або їх буде знищено нашими Збройними силами чи ЗС РФ. Коли ми воювали за Андріївку, росіяни цілеспрямовано з артилерії добивали свою 72-у бригаду”, — розповів Гетьман.

Військовий аналітик упевнений, що протягом кількох тижнів українські сили звільнять Бахмут.

“Тоді росіянам буде складно будь-що розповісти по своїх пропагандистських каналах, чому це сталося. Говорити про те, що вони хочуть вирівняти лінію фронту і про те, що це “жест доброї волі”, — уже не зайде. Це буде чергова демотивація збройних сил Російської Федерації, тому що інформація про те, що ми звільнили Бахмут, дуже швидко розійдеться по всіх збройних силах РФ на лінії фронту і біля неї”, — вважає він.

Своєю чергою командир 2-го штурмового батальйону третьої окремої штурмової бригади ЗСУ Дмитро Кухарчук розповів , що під час звільнення Андріївки Сили оборони знищили командування елітних частин армії РФ.

«Ще на початку травня ми вперше розбили 72-у бригаду РФ, знекровивши й позбавивши її особового складу. Але бригада продовжувала займати визначений рубіж оборони. Тобто самої бригади вже майже не було, її поповнювали іншими бригадами й з’єднаннями. За цей час ми добряче потріпали 57-у бригаду, 83-ю десантну бригаду, 85-ту бригаду, так звану ПВК «Еспаньйола», так звану ПВК Міноборони РФ «Шторм z» і 31-у, найелітнішу, бригаду ворога», — наголосив Кухарчук в ефірі телеканалу «Еспресо».

Командир 2-го штурмового батальйону третьої окремої штурмової бригади ЗСУ нагадав, що другий батальйон 31-ї гвардійської бригади ВДВ вважається пожежною командою Путіна.

«Тобто йшов процес насичення 72-ї мотострілецької бригади самими відданими підрозділами. Сил та засобів у них багато, а управління весь цей час майже було втрачене. Воно було вже повністю втрачене, коли ми зайшли до Андріївки, було ліквідовано 3-го командира батальйону цієї бригади, був ліквідований начальник розвідки, начальник зв’язку бригади й багато командирів», — додав Кухарчук.

Цю інформацію також підтвердили у свіжому звіті Інституту вивчення війни у звіті (ISW).

Збройні сили України під час успішного наступу на південь від Бахмута Донецької області розбили елітні частини російських окупаційних військ, розповіли аналітики.

Зазначається, що ЗСУ повністю знищили підрозділи 72-ї мотострілецької бригади, 31-ї гвардійської бригади ВДВ та 83-ї гвардійської бригади ВДВ під час звільнення Андріївки та Кліщівки на Донеччині.

Зокрема, це й підтверджує заява командира російського батальйону «Схід» Олександра Ходаковського про загибель командира 31 бригади ВДВ. Як зазначається, 72-а мотострілецька бригада, найімовірніше, виявилася неефективною в бою, хоча її точні втрати залишаються незрозумілі.