Україна повинна знати та пам’ятати своїх героїв. Як-от Олексія Новицького з Хмельниччини. Він був не лише мужнім, а й надзвичайно вмілим воїном, який зі “Стінгера” збив ворожу Су-25.

Олексій Новицький пішов воювати з перших днів. Він долучився до однієї з механізованих бригад ЗСУ та боронив Україну під Бахмутом, де останніми місяцями точаться запеклі бої. Вдома на нього очікували троє діточок і матір, – передає “Армія Інформ”.

Про це журналістам розповіли його побратими. Новицький, котрий мав позивний “Казах”, перетворив на брухт ворожий Су-25 5 січня. Того дня окупанти здійснили авіаналіт. Але вправність рук і наявність збоку ПЗРК “Стінгер” дозволили врятувати життя собі та тим, хто поруч.

Відомо, що у той доленосний день “Казах” разом із побратимами були на спостережному посту поблизу Бахмута. Їм надійшло повідомлення, що до зони ураження залетіли три ворожі літаки – два винищувачі Су-27 та штурмовик Су-25. Української авіації у тому районі не було, тож хлопцям потрібно було позбутися ворога самостійно.

Щойно окупанти наблизилися до позицій захисників України, пілот Су-25 пішов на зниження, щоб атакувати. Побратими військового згадують, що тоді лік йшов буквально на секунди.

“Казах” буквально злетів на позицію, швидко зорієнтувався на мету, підхопив у мене “Стінгер”, навівся і вистрілив. За кілька секунд ми побачили купу чорного диму,
– розповів побратим Михайло Кость.

Невдовзі аеророзвідники підтвердили, що “Казаху” таки вдалося збити Су-25.

Очікувалося, що літаки противника можуть ще повернуться, тому нам потрібно було змінити засвічену позицію. Ми оперативно зібралися та вирушили на запасну позицію. У цей час розпочався артилерійський обстріл,
– пригадує Кость.

Він зізнається, що навіть не зрозумів, звідкіля по наших захисниках прилетіло. Його буквально підкинуло вибуховою хвилею та вдарило об землю. Побратим підвівся на рівні, схопив “Стінгер” і тут він побачив те, що ніколи не забуде. Перед його очима був знерухомлений “Казах”. На жаль, від травм, отриманих уламками від снарядів, він помер на місці.

“Казах” гідний отримати звання Героя України.