Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вкотре розкритикував Європейський Союз і навіть поставив під сумнів необхідність його існування.

Про це пише Bloomberg.

Орбан виступив у місті Веспрем – одному з міст культури ЄС цього року. Під час свого візиту туди в п’ятницю він порушив питання про те, чи потрібен взагалі ЄС.

“Сучасна форма європейської співпраці була зумовлена двома місіями: мир і добробут. Якщо він не може виконати дві свої первісні місії, то який сенс у ЄС?”, – сказав Орбан.

Антиєвропейська риторика угорського прем’єра посилилася після того, як Брюссель посилив фінансовий тиск на його країну. Суперечки з союзом з питань верховенства закону і корупції призвели до того, що Брюссель відмовив у допомозі на суму понад 30 мільярдів доларів. Це також породило припущення про те, що Орбан має намір зрештою вивести Угорщину з ЄС, що уряд країни неодноразово заперечував.

Також Орбан наголошує, щоб ЄС скасував санкції, що були накладені на Росію, бо він звинувачує їх в поглибленні рецесії в Угорщині. Він також закликав ЄС розглянути можливість припинення допомоги Україні як спосіб припинення війни.

Нещодавно Орбан вкотре повторив свою тезу про те, що у російсько-українській війні будуть лише переможені, а не переможці, а “Росія не буде сидіти склавши руки і спостерігати за тим, як вона зазнає поразки”.

Водночас міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто вкотре різко розкритикував американського посла Девіда Прессмана, заявивши, що той займається “пропагандою війни”, тоді як Будапешт – на боці миру.

Слова Сійярто наводить видання Telex.

Напередодні посол США в Угорщині дав інтерв’ю агентству AFP, у якому розкритикував замовчування Будапештом причин війни в Україні й натомість просування боротьби з “культурними війнами” та “лівацтвом”.

“В Угорщині, на жаль, воліють говорити про фальшиву культурну війну, тоді як по сусідству йде справжня війна, де тисячі людей гинуть в агресивній війні Володимира Путіна. І річ не в лівацтві. Річ – у Росії”, – підкреслив дипломат.

Прессман також розкритикував особисто голову МЗС Угорщини Петера Сійярто, який з лютого 2022 року здійснив, за його словами, п’ять візитів до Москви, й поширення в країні кремлівської дезінформації.

У відповідь Сійярто заявив, що американський посол “займається пропагандою війни”, тоді як Угорщина “хоче не війни, а миру”.

“Ми розуміємо, що американці намагаються підштовхнути нас до пропаганди війни, ми розуміємо, що вони намагаються підштовхнути нас до табору війни, але ми належимо до табору миру”, – сказав він.

Нагадуємо, що в останні місяці між США й Угорщиною тривають дипломатичні конфлікти, насамперед пов’язані з нападками на американського посла. Приміром, нещодавно він вказав на подвійні стандарти Орбана. Угорський прем’єр у Twitter публічно підтримав Дональда Трампа, якому у США оголосили кримінальне обвинувачення.

Як відомо, попри вторгнення Росії в Україну угорська влада не обірвала зв’язки з РФ. Зокрема, уряд Угорщини активно лобіював в ЄС звільнення від будь-яких санкцій, накладених на російський газ, нафту та ядерне паливо, а також погрожував накласти вето на запропоновані дії ЄС проти Москви.