В Україні готують зміни до законодавства, яке регулює питання мобілізації та військової служби.

Питання мобілізації вирішує Генштаб. Верховна Рада найближчим часом внесе остаточний документ із змінами процесу мобілізації, — повідомив заступник голови комітету ВР з питань національної безпеки.

За його словами, до парламентської робочої групи входять представники всіх фракцій і груп, а найближчим часом розглядатиметься низка законопроєктів.

Він зазначив, що депутати радяться з найвищим військовим керівництвом, а для ротації на фронті потрібно підготувати нових бійців.

Найближчим часом готують наступні нововведення:

— встановлення відпустки строком на 90 днів з оплатою грошового забезпечення для осіб, які повернулися з полону (зокрема нормування, які документи повинен мати військовослужбовець або військовозобов’язаний під час проходження ВЛК або лікування після поранення, а що має забезпечити держава через військово-лікарські комісії, щоб зменшити бюрократію);
— встановлення права на звільнення з військової служби осіб без громадянства чи іноземців;
— встановлення права на звільнення з військової служби осіб, які мають інвалідність першої, другої групи;
— встановлення права на звільнення з військової служби або демобілізацію жінок-курсантів, які достроково розірвали контракт.

— врегулювання права на відстрочення від мобілізації педагогів, викладачів вищих навчальних закладів та студентів.

Секретар РНБО Олексій Данілов раніше повідомляв, що армія співпрацюватиме з двома найбільшими кадровими компаніями України, щоб виявити людей з конкретними навичками, а також відмовити кваліфікованих українців, які хочуть допомогти армії, але не хочуть йти на фронт, від спроб ухилитися від призову.

Також Данілов зазначив, що мобілізація стане більш гнучкою, будуть оголошені ті спеціальності, які потрібні, і люди зголошуватимуться на конкретну посаду.