Президент України Володимир Зеленський хоче звільнити міністра внутрішніх справ країни Арсена Авакова. В Офісі президента в останні тижні з цього приводу йдуть інтенсивні переговори і консультації.

Про це повідомляють джерела на Банковій, передає Telegram-канал “Політика країни”.

“Втім, варто відзначити, що бажання звільнити главу МВС відвідує Зеленського і Ко з регулярністю зміни пір року. Його хотіли звільнити в серпні минулого року. Потім в листопаді-грудні. Останній раз позиви до звільнення Авакова були в січні-лютому (як привід тоді хотіли використовувати недолік доказів проти підозрюваних у вбивстві Шеремета) “, – йдеться в повідомленні.

Канал зазначає, що кожен раз відставка зривалася.

“Причини були різні, але головна одна – незрозуміло ким замінити. І щоб людина була вірною і надійною, і щоб роботу поліції остаточно не розвалила (тобто, це не повинна бути друга Венедиктова). Ну і плюс постійна загроза виходу з під контролю вулиці , яку, як вважається, багато у чому контролює Аваков (ну або він це так подає).

І ось тепер новий “підхід до тіла”.

Зараз приводів звільнити міністра маса. І Кагарлик, і Бровари, і участь поліцейських в замаху на чорногорського наркобарона. І багато іншого. Крім того, проти Авакова активно топлять “соросята”, та й в антімайданівському крилі українського політикуму сильно не будуть сумувати з приводу відставки одного із стовпів “партії війни”.

Але головна загроза міністру, звичайно, виходить не від них, а від Зеленського. Президент і його найближче оточення вважають Авакова чужою собі людиною, некерованим, від якого всього можна очікувати. І на цю стратегічну посаду ще до місцевих виборів вони хотіли б поставити свій кадр. Ну або ширму на кшталт умовної Деканоїдзе, при якій реальним управлінням займалися б близькі до Зеленському люди. Як уже писала “Країна”, в керівництві Нацполіціі такі є. Це, в першу чергу, давній знайомий Зеленського і нинішній перший заступник глави НПУ Євген Коваль.
Але чи реалізуються всі ці плани на практиці або ж знову, як і в минулі рази, переважить страх перед дестабілізацією? Покаже найближчий час “, – зазначає телеграм-канал.