Австрійський міністр у справах ЄС та конституційних питань Каролін Едтштадлер заявила, що вступ України до ЄС не може бути досягнутий “у найближчі п’ять-десять років”. Про це пише Euractiv.

Нещодавно міністр закордонних справ Австрії Александр Шалленберг запропонував Україні розглянути інші способи наблизитися до ЄС, окрім членства.

Едштадлер прокоментувала ситуацію, заявивши, що повний процес приєднання України буде “тривалим процесом адаптації, який, безумовно, не може бути досягнутий у найближчі п’ять-десять років”, оскільки “деякі держави на Західних Балканах чекали на десятиліття для наступного кроку”.

Вона додала, що для України не може бути прискореної процедури.

Міністр закордонних справ також хотів сказати цим, що, можливо, також доведеться виявити творчий підхід у тому, як ви знайомите Україну із західними цінностями. Очевидно, що Україна почула відмову від членства в ЄС, а це не те, що малося на увазі, і це не позиція Австрії, — сказала Едтштадлер.

Зазначимо, що уряд Австрії виділив майже 42 млн євро для подолання гуманітарних наслідків загарбницької війни росії проти України, відповідне рішення було прийнято Радою міністрів Австрії у середу.

Ми вважаємо своїм гуманітарним обов’язком допомогти полегшити страждання людей в Україні. З початку війни Австрія вже надала цілий ряд екстреної допомоги, включаючи виділення 17,5 млн євро з Фонду закордонних катастроф, а також постачання цивільних машин швидкої допомоги, шоломів, захисних жилетів і пального. Сьогоднішнім рішенням Ради міністрів федеральний уряд виконує дану у березні обіцянку і подвоює всі пожертви для України, які були отримані до Великоднього понеділка в рамках кампанії ORF “Сусід у біді, – заявив канцлер Карл Негаммер.