Військовий аналітик, полковник запасу ЗСУ Олег Жданов дав інтерв’ю Вадиму Герасимовичу для YouTube-каналу Politeka Online, він дав відповідь на дуже цікаве та актуальне питання для всіх українців. “Чи потрібно говорити про терміни контрнаступу та звільнення тих чи інших територій?” – Запитав журналіст.

“Думаю, що потрібно, – відповів експерт. – Тому що суспільство втомлюється від війни. Згадайте, коли ми відступили від Лисичанська, яка була хвиля критики на адресу ЗСУ. Було дуже складно погасити хвилю невдоволення та пояснити людям, що це було продиктовано саме доцільністю ведення бойових дій. Народ розчарувався, що ми відступаємо. Тому людям треба давати надію. Потрібно про це говорити”.

Потім Жданов підкреслив, що інформація про майбутній контрнаступ сильно деморалізує противника, і це теж дуже важливо.

“Єдине, говорити про такі речі потрібно тоді, коли ти маєш гарантії чи впевненість у тому, що ти виконаєш заявлене, щоб потім не довелося у вересні розповідати, що пішло не так. Тут, я думаю, є певна впевненість”, – висловив свою думку військовий експерт. Але після цього він додав, що заява про контрнаступ була зроблена не Генштабом, тому що орган військового управління дотримується стратегії “більше справи, менше слів”.

Проте одним із розповсюджувачів прогнозів виступив начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов, який ще два місяці тому говорив, що у серпні будуть якісь зміни на фронті і відбудеться стратегічний перелом на користь України.

“Він розвідник, йому вірити можна, тому що він знає більше, ніж ми всі”, – сказав Олег Жданов. Крім того, Буданов заявив, що до кінця року Україна цілком можливо закінчить гарячу фазу війни.

“Цікаво, а як Росія виправдовуватиме втрату контролю над Херсонщиною та необхідність виведення своїх військ? Як це подаватиметься?” – поцікавився у гостя ведучий.

“Ви знаєте, нас більше має хвилювати, як на це відреагує суспільство в РФ, причому суспільство як на рівні Кремля, так і на рівні соціуму, тому що у них все ж таки відсоток підтримки війни досить високий. Істеблішмент теж чекає на якусь розв’язку. Незабаром мине півроку, а цій війні не видно ні кінця ні краю. Те, що вони призначили на 11 вересня референдуми, не особливо когось тішить, бо до вересня потрібно ще протриматися”, – відповів Жданов.

Також він сказав, що оскільки росіяни майстерно вміють брехати, “чесно” дивлячись в очі, то вони цілком можуть назвати виведення російських військ з Херсонської області жестом доброї волі або ж оперативною необхідністю для покращення оборонних позицій на лівому березі.
А от військовий експерт Михайло Самусь вважає, що вже найближчим часом Збройні Сили України диктуватимуть правила на полі бою, а навесні 2023 року російські окупанти підуть з українських земель.

За його словами, війна в Україні переходить в ту фазу, коли Росія не зможе досягти жодних стратегічних і оперативних цілей, а тактичні успіхи будуть дуже незначними. Тим часом ЗСУ готують контрнаступальну операцію на півдні країни, а також стримують окупантів на Донбасі.

“Українська армія зараз наближається до того рубежу, коли вона вже буде диктувати правила на полі бою”, – сказав Самусь в ефірі проекту FreeДом.

Він упевнений, що президент РФ Володимир Путін намагатиметься “заморозити” війну та перенести її на наступний рік.

“Очевидно, Росія щосили буде створювати енергетичну кризу для того, щоби у Німеччині настав економічний колапс, тому що економіка базується на енергетиці”, – вважає військовий експерт.

Самусь додав, що навесні 2023 року Росія змушена буде йти з українських земель, зокрема і з Криму. При цьому заяви про закінчення так званої “спеціальної військової операції” не буде, але бойові дії поступово перенесуться на територію Російської Федерації.