Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США, Джон Кірбі, заявив, що США продовжують віддано підтримувати ініціативи, які виходять від української влади. Це було сказано у відповідь на питання щодо можливості мирних переговорів між Києвом і Москвою. Саме таку стратегію підтримує президент США Джо Байден.

Зокрема, Джон Кірбі повідомив, що під час участі у Всесвітньому економічному форумі в Давосі український президент Володимир Зеленський представив свою формулу миру.

«Таким чином виникла ще одна ідея — спробувати «розкрутити формулу миру» Зеленського на міжнародному рівні», — уточнив представник Білого дому.

Щодо допомоги США Україні, Джон Кірбі відзначив, що «пакет допомоги в забезпеченні безпеки України був схвалений 27 грудня і наразі є останнім проєктом, на який уряд має повноваження для виконання».

«Іншого зараз в роботі немає, саме тому для нас так важливо отримати додаткове фінансування… для нової допомоги Україні, щоб ми могли продовжувати її, оскільки ясно, що РФ продовжує завдавати ударів по цивільній інфраструктурі і вести війну», — підсумував Кірбі.

Нагадаємо, що міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повторив свою впевненість у тому, що Конгрес США схвалить додаткове фінансування для України попри розбіжності представників двох партій у питанні міграції. 

Про це він сказав на брифінгу в Миколаєві 26 січня.

За словами Кулеби, Україна вважає, що в питанні схвалення додаткового фінансування американськими законодавцями «таки спрацює план «А» і допомога надійде».

«Маємо чіткі запевнення з боку адміністрації президента Байдена, що вони докладуть усіх зусиль, щоб це сталося», – додав він.

Голова МЗС принагідно нагадав, що незабаром, 1 лютого, лідери Європейського Союзу мають ухвалити рішення про схвалення Україні чотирирічного плану макрофінансової допомоги.