Держава-терористка під час підготовки нового масштабного наступу на Україну з Білорусі маскуватиме це під проведення спільних російсько-білоруських військових навчань.

Це дозволить пояснити, чому вона перекидає на територію РФ велику кількість російських військових.

А для України це має стати сигналом, що вже відбувається підготовка до наступу. Про це розповів політичний аналітик Інституту євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач одному з інтерв’ю.

Тому тепер Україна має уважно стежити за датою, на яку буде призначено ці військові навчання.

«Ми повинні розуміти, що повномасштабна агресія щодо України з території Білорусі свого часу теж розпочиналася з військових навчань. Проведення спільних навчань біля РБ означає перекидання на білоруську територію російських військовослужбовців у досить великих кількостях. Тому тепер нам потрібно стежити за тим, на яку дату буде призначено ці навчання і розуміти, що це вже буде початком військової операції росії проти України, яка буде закамуфльована під спільні навчання з білорусами», – зазначає Горбач.

За його словами, невідомо, чи підуть білоруські військові воювати проти України, чи ні, але повторне вторгнення з території Білорусі російських військових найімовірніше буде.

«Буде Білорусь та її 15-30 тисяч збройних сил брати участь у наступному нападі на Україну чи не будуть – не так суттєво. Набагато важливішим є те, що РФ братиме участь у цій спробі повторної агресії з території підконтрольної їй Республіки Білорусь», – каже аналітик.

Також Горбач зазначає, що «дотискати» Лукашенка для залучення Білорусі до війни Путіну вже не потрібно було, адже Білорусь і так уже втягнута у війну. З території цієї країни в Україну вторглися російські війська та злітали російські літаки, які бомбили мирні міста.

Тому, за словами аналітика, Путіну потрібно було «дотиснути» для вступу у війну не саму Білорусь, а її армію.

«По суті, Білорусь уже втягнута у війну, адже вона бере в ній участь і понесе за це відповідальність. Але фізично білоруські військовослужбовці не беруть участь у боях біля України. Це могло бути головним мотивом (візиту Путіна до Мінська). Тим більше, що вони (Путін та Лукашенко) обмовилися про це у своїх повідомленнях, коли говорили про спільні військові навчання на території Республіки Білорусь», – зазначає Горбач.

Водночас військовий експерт, полковник ЗСУ в запасі, льотчик-інструктор Роман Світан вважає, що кількість білоруських військ наразі недостатня для вторгнення.

За його словами, на цей час білоруська армія має у своєму складі близько корпуса, тобто 2 – 3 дивізії.

Цієї кількості військ недостатньо для виконання будь-якого завдання, окрім якихось провокацій на кордоні. І не більше того, – запевнив Роман Світан.

Військовий експерт розповів, що також поки що не спостерігається масового руху російських військ в бік Білорусі. У 2021 році постійно спостерігався захід нових батальйонів та підвіз військової амуніції, що тривав протягом кількох місяців напередодні вторгнення 24 лютого.

“Тому на даний момент не варто казати, що Лукашенко готовий або дав команду готуватися до вторгнення”, — зазначив Роман Світан.

На думку військового експерта, білоруський диктатор може дати команду перекинути якусь кількість військ на східний фрон в управління російським генералам. Але якби він міг це зробити – він би вже це зробив.

“Збільшення кількості, так би мовити, союзних військ в Білорусі відстежуємо. Якщо буде певна кількість руху, який буде загрожувати нашому кордону, командування вживатиме заходів і донесе інформацію про такі дії народу України”, – впевнений Роман Світан.