Провели серію зустрічей з представниками уряду України, американською торговельною палатою, низкою неурядових організацій, а також USAID та EBRD, – повідомляє у своєму телеграм-каналі Міхеіл Саакашвілі.

До засідання Національної Ради ми готуємо проект Київського Фінансового Центру, який протягом наступних десяти років дозволить залучити в Україну понад 350 мільйонів євро прямих іноземних інвестицій для створення робочих місць і надання імпульсу економіці України. Ви думаєте це фантастика? Зовсім ні.

Найближчим часом ми представимо на суд громадськості абсолютно конкретні розрахунки і структуру. Сподіваюся на конструктивну співпрацю з Верховною Радою і всіма зацікавленими суб’єктами, щоб вчасно втілити цей проект в життя. Це одна з ініціатив президента Зеленського і мені дуже пощастило, що довелося координувати і працювати з цим дуже цікавим і важливим для майбутнього України проектом.

В свою чергу, політичний експерт Петро Олещук зазначає – Призначення Саакашвілі на посаду голови Виконавчого комітету реформ – шанс продемонструвати політику свій реформаторський запал і потенціал. Далі все залежатиме від того, як він вибудовуватиме відносини з президентом Зеленським.

Призначення Саакашвілі певною мірою несе в собі інформаційний контекст. Не випадково про Саакашвілі згадали через рік після обрання Зеленського. Було багато питань щодо проведення реформ, змін, яких очікує суспільство. Недаремно Зеленський заявив, що уряд мінятимуть доти, поки не буде результату, – зауважує Петро Олещук.

За словами політолога, в Саакашвілі є серйозні шанси впливати на проведення реформ, якщо він зможе виробляти пропозиції в контексті принципових змін у країні.

Ореол грузинських реформ трохи розвіявся і його треба відновити. Тому Саакашвілі треба знайти конкретний напрямок, щоб показати свою ефективність. Нова посада надає йому певний статус, який він потім у щось конвертує. Зокрема, може повернутися у велику політику, – вважає Олещук.

Водночас, експерт зазначає: сумнівно, що посада віцепрем’єра, на яку спочатку хотіли призначити Саакашвілі, відповідає його амбіціям. Віцепрем’єр, підкреслює Олещук, за своїми повноваженнями не настільки випереджає нинішню посаду Саакашвілі. На посаді віцепрем’єра без підтримки в уряді і парламенті Саакашвілі не зміг би провести серйозних рішень. Завершилося б усе якимось конфліктами.