Нардепи заборонили штрафувати підприємців за протермінування платежів.

Верховна Рада схвалила в цілому законопроєкт про недопущення нарахування штрафних санкцій для бізнесу за кредитами у період дії карантину.

За внесення змін до Господарського кодексу України проголосували 344 народних депутати.

Зазначимо, згідно з пояснювальною запискою, передбачається заборонити неустойку, штрафи, пеню за протермінування платежів за кредитами (позиками), допущені під час карантину та у 30-денний період після його завершення.

“Бізнес опинився в дуже скрутній ситуації, а тому держава робить все, щоби підтримати його. Ми маємо допомогти підприємцям пережити цей період, максимально мінімізувати втрати і після закінчення карантину повернутися до нормальної роботи. Наступний наш крок – допомогти тим, хто має зобов’язання перед банками. Цим законопроєктом ми хочемо заборонити накладати штрафні санкції на підприємців, які не можуть сплачувати кредити в період карантину”, – пояснили у “Слузі народу”, які є ініціаторами проєкту.

Нагадаємо, раніше в уряді розповіли про те, як будуть допомагати малому та середньому бізнесу після “коронакризи”. Зокрема передбачається виділення: 

4 млрд гривень на відшкодування відсотків за чинними кредитами мікро- та малого бізнесу, а також кредитні канікули за програмою “5-7-9%”;
24 млрд гривень на покриття застави за кредит державними портфельними гарантіями;
1,6 млрд гривень на підтримку креативних індустрій.