Українська армія продовжує розвивати наступ на півночі Луганської області: приємною новиною поділився військовий експерт Олександр Коваленко.

Російська армія, попри всі зусилля та перекидання мобілізованих, не може зупинити просування ЗСУ в районі Сватового. Українські військові продовжують рух на Південь, створюючи передумови для перерізу траси Р-66, за допомогою якої росіяни здійснюють постачання свого угруповання.

Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook пише військовий експерт Олександр Коваленко. “Повідомлення Генштабу ЗСУ про звільнення Кармазинівки, М’ясожарівки та Невського в Луганській області та Новосадового Донецької області дуже позитивно завершили вчорашній день. Але важливим є не лише факт звільнення, а й напрям просування. По суті, попри серйозну концентрацію сил та засобів РВВ у районі Сватове , у тому числі і з числа гальмівного фаршу у вигляді “чмобіків”, зупинити просування ЗСУ вони не можуть”, – наголосив експерт.

Щобільше, ЗСУ набагато раніше взяли під свій вогневий контроль кілька локацій траси Р-66, створивши серйозні проблеми для пересування по ній транспорту підрозділів російської армії. За словами експерта, інформація, що надходить, дозволяє з високою часткою ймовірності стверджувати, що найближчим часом ця артерія буде перерізана фізично. “

А коли це станеться, почнеться відлік для російського угруповання як у Сватовому, так і на південь, а тому повідомлення Генштабу ЗСУ – це більше ніж просто звітність про звільнення низки населених пунктів. Це, по суті, анонс”, – зазначив експерт.

Битва за Донбас

Як і щодня протягом щонайменше трьох місяців, росіяни штурмують Бахмут, «ніби завтра не настане ніколи». Справді, якщо судити за кількістю учасників бойових дій — і вбитих там росіян — битва за Бахмут стане, ймовірно, найбільшою битвою цієї війни, пише Австрійський військовий аналітик, Том Купер

Бої йдуть від Соледара та Бахмутського на півночі (де українцям вдалося відтіснити росіян на східну околицю Бахмутського за останні кілька тижнів), вниз по східній і південній стороні Бахмута: в основному по дорозі Т0504, в Іванграді та Опитному. ЗСУ не лише перекинули до цього району додаткові підрозділи (тобто 58-а стрілецька, 93-а механізована бригади і 110-а танкова дивізія борються не наодинці), але й відправили в цей район велику кількість артилерії, що, як повідомляється, блокує рух російських підкріплень і заважає їх постачанню у напрямку Попасної. Натомість, всі російські штурми активно підтримуються ПКС РФ: 21 і 22 жовтня повідомлялося про 16−17 «хвилі» атак Су-25, що діють у стилі «плі і молись».

Що ж до ситуації на Півдні

На тлі «офіційного мовчання» з обох боків і того, що можна вивудити з інтернету:

Російські пороми в районі Нової Каховки регулярно зазнають ударів HIMARS (принаймні, повідомлення про нові удари надходять майже щоночі). 20 жовтня один російський пором був підбитий і затонув під Львовим, інший, можливо, біля Антонівського автомобільного мосту (який зруйнований).

Вже чотири дні російська влада окупованої Херсонської області закликає до загальної евакуації мирних жителів: українці стверджують, що їх евакуюють вдень, вночі діє комендантська година і дозволено пересуватися лише військовим. Народна розвідка стверджує, що нині російська громадянська адміністрація, Рада соціального забезпечення, Пенсійний фонд та деякі інші установи відведені на східний берег Дніпра.

Слідом за повідомленнями про серію артилерійських дуелей у цьому районі 22 жовтня з’явилися повідомлення про те, що українці досягли села Милове, на річці Дніпро. Мабуть, це знову була та сама тричі знищена 128-а гірсько-острілецька бригада (імовірно, у взаємодії з 57-ю та 60-ю бригадами). Можливо, саме тому ЗС РФ розпочали відхід із Чарівного та Чкалового: якщо ЗСУ контролюють Милове, два населені пункти далі на північ можуть бути відрізані.

Що відбувається на півдні — 20 жовтня повідомлялося про сильні перестрілки із Шуменського району Херсона; 21−22 жовтня були новини про бої в районі Кошової, за 4 км на захід/південний захід від Херсона. Найімовірніше, це були додаткові операції або українського спецназу, або народного опору/партизанів.