Кремлівські окупанти спробували відвернути увагу ЗСУ від контрнаступу на Півдні. Однак їм не вдалось цього зробити, про що свідчить активна робота наших військових на кількох напрямках.

Керівник Центру військово-правових досліджень, військовий експерт Олександр Мусієнко розповів, що наступальні дії ЗСУ дещо сповільнилися. При цьому є й позитивні тенденції.

Російські окупанти планували, що з активізацією на східних напрямках, ЗСУ перекинуть туди із Півдня більшість сил. Однак цього не сталося і українські військові досі ведуть бої, зокрема на Мелітопольському напрямку.

«Дещо зменшилась інтенсивність наступальних дій з нашого боку, це справді так. Але все ж бойові зіткнення є доволі часто. Наші сили намагаються просуватись, закріплюватись на позиціях, а ворог блокує це і переходить до зустрічних дій»,– зазначив Олександр Мусієнко.

Також уже важливим буде розвиток ситуації на лівому березі Херсонщини. Події там можуть серйозно вплинути на загальну ситуацію на фронті. Зазначимо, що через успіхи ЗСУ на Херсонському напрямку, Росія змінила командувача – тепер посаду обіймає Михайло Теплинський.

«Були нарікання на незадовільну оборону на лівобережжі Херсонщини. Окупант недооцінив можливості ЗСУ. Я не відкидаю шансів, що ми побачимо велику операцію українських військ на лівобережжі Херсонщини», – зауважив військовий експерт.

Як виявилось, у росіян було багато незамінованих полів на лівому березі. Деякі оборонні рубежі також були неготовими, особливо плацдарм на береговій лінії. А це й дає можливість для дій ЗСУ.

Зважаючи на те, що росіяни зараз почали перекидати туди певні підрозділи з-під Токмака, ймовірно, вони зрозуміли, яку насправді загрозу могла становити їхня легковажність.

ЗСУ втримують на Лівобережжі Херсонщини плацдарм площею близько 180 кв. км. На онлайн-карті бойових дій місцевість позначена сірим кольором, що означає постійні бої за суперечливу зону. Між тим військовий експерт з Австрії Том Купер вказав, що Сили оборони України мають достатньо ресурсів, щоб втримати цей плацдарм і навіть наступати на позиції ЗС РФ. Про це він написав у власному аналітичному блозі.

Купер нагадав події літа 2023, коли ЗС РФ підірвали Каховську ГЕС, щоб зупинити контрнаступ ЗСУ. Наголосив, що станом на початок літа Генштаб ЗСУ зібрав достатню кількість сил для вдалих наступальних дій. Протягом пів року, які пройшли з того часу, ці сили не надто зменшились. Тому, вважає Купер, на Лівобережжі цілком може з’явитись «ще один фронт». Однак поки що наявні сили використовують для захисту першого плацдарму.

Також аналітик торкнувся можливостей РФ зупинити форсування Дніпра, яке здійснюється Силами оборони. Ворог завдає ударів за допомогою керованих авіабомб, якими сподівається знищити понтони ЗСУ. Однак, схоже на те, що КАБи не надто ефективна зброя, яка може цьому завадити. Втім, вони все ж завдають шкоди, навіть якщо вибухають на відстані 50-100 метрів від цілі.

«Російські планерні бомби влучають раз за разом. І навіть коли вони промахуються, скажімо, на 50-100 метрів, вони все одно завдають шкоди», — пояснив експерт.

Зі слів Купера, Сили оборони розмістили близько тисячі бійців на плацдармі на північний захід від Олешок та на островах під Херсоном. Бійцям допомагає артилерія та дрони: як тільки помічають спроби росіян зібрати 200 солдатів та чотири танки для якогось штурму, по них одразу прилітає.

Аналітик підтвердив, що бійцям ЗСУ вдалось вибити ворога з Підстепного: вказав, що події відбулись «під покровом туману». Також вдалось зробити ривок до Кринок — сюди зробили марш-кидок через Дніпро, швидко вибили росіян, і тепер деморалізований ворог не може їх звідти відкинути. Саме біля Кринок артилерія і дрони зупиняють спроби російських контратак.