Єпископи Української православної церкви Московського патріархату планують 13 листопада провести зустріч з Президентом Петром Порошенком.

Про це повідомляє «Українська правда» з посиланням на повідомлення канцелярії Київської митрополії УПЦ МП та митрополита Олександра (Драбинка).

В анонсі вказано, що зустріч має відбутися у актовій залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у вівторок о 14.00.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

«Участь всіх єпархіальних і вікарних архієреїв Української православної церкви є обов’язковою», – йдеться в оголошенні.

Водночас митрополит Олександр, не зміг підтвердити виданню, чи буде присутній на зустрічі предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій.

Також видання зазначає, що інформацію про плановану зустріч відмовилися коментувати в канцелярії Київської митрополії УПЦ МП, а також не наразі не змогли офіційно підтвердити чи спростувати у прес-службі Адміністрації Президента України. 

Зазначимо, наразі не зрозуміло на що можна розраховувати від цієї розмови, адже попердня їх зустріч пройшла далеко не найкраще. Як пишуть ЗМІ, Порошенко зірвався на Онуфрія на секретній зустрічі.

Місяць тому, Петро Порошенко провів таємну зустріч з митрополитом Української православної церкви Московського патріархату Онуфрієм, на якій просив не починати акцій протесту, якщо в Константинополі буде дано томос про автокефалію для України.

Про це повідомляє видання "Страна" з посиланням на неназвані джерела в УПЦ МП. 

За версією одних джерел, Онуфрій на це відповів "На все воля Божа", а за словами іншого співрозмовника видання в навколоцерковних колах, Порошенко почав грубити і підвищувати голос, через що розмова взагалі не склався.

За інформацією ще одного джерела, питання протестів на зустрічі був взагалі не основним.

"Насправді Порошенко хотів від Онуфрія дві речі. Перше – виступити від імені УПЦ з проханням до Варфоломія про Томос. Тим самим вирішити головну проблему для Константинополя, позбавивши Вселенський патріархат від необхідності спілкування з розкольниками-філаретівцями.

Друге – якщо Онуфрій не хоче просити Томос, то Порошенко його просив, щоб він хоча б не відлучав від церкви Симеона (митрополит Вінницький, який вважається близьким до Порошенка), якщо той вирішить піти до автокефалії. Але на обидва прохання було отримано відмову ", – заявили джерела в УПЦ МП.