Найближчим часом може відбутися зустріч Володимира Зеленського та Анджея Дуди. Ймовірно, вона відбудеться на тлі напруженості через ембарго на імпорт українського зерна.

Радник голови ОПУ Михайло Подоляк в інтерв’ю одному з телеканалів розповів, що жодного напруження між двома країнами немає. Адже Польща – це абсолютний стратегічний партнер України.

Усе, що стосується економіки – це якраз-таки питання дискусій на різних рівнях. Тобто Україна має власні інтереси, наприклад, нам знищили можливість транспортувати зерно через акваторію Чорного моря. Як результат, ми шукаємо можливості, аби збільшити транзит через інші маршрути – Польщу, Румунію, Болгарію, Угорщину та Словаччину. Саме тому інші країни не можуть нехтувати і своїми економічними інтересами.

Я вважаю, що між паном Дудою і паном Зеленським дуже близькі та дружні взаємини. Все це можна буде спокійно відпрацювати, проговорити та розставити правильно акценти, – сказав Подоляк.

Варто пам’ятати, по-перше, в Польщі зараз відбуваються виборчі перегони – це політичні елементи. По-друге, Польща – це партнер України, який буде з нами до кінця війни в максимально щирих відносинах. І, по-третє, є переговорні майданчики на різних рівнях, не тільки на президентському. Зокрема, на рівні прем’єрів, відповідних галузевих міністрів та інших комунікаторів, які можуть спокійно обговорювати ці питання.

Напруженість між двома країнами підступно вигадали.

Через Польщу Україна отримує все необхідне: зброю, технічну та іншу допомогу. Країна-сусідка є вкрай активною дипломатичною, інформаційною та проукраїнськи налаштованою державою.

«Ні сьогодні, ні вчора – немає ніякого напруження. І не буде до кінця війни», – наголосив радник голови ОПУ.

Безумовно, будь-які країни мають свої національні економічні інтереси. Адже повинні забезпечувати потреби власного населення: соціальні, фінансові та бізнес-потреби. Тому Польща не є винятком.

Подоляк зазначив, усе, що стосується зерна чи інших продуктів сільськогосподарської галузі має обговорюватися на рівні Кабінетів Міністрів, враховуючи, що в Польщі є певні лобі. Усі вони політично-ідеологічно підтримують Україну й готові робити все, щоб ми виграли цю війну. Зокрема, надавати будь-яку допомогу нашій країні.

Усе, що ми з вами бачимо в інформаційному просторі, що хтось пробує сказати, що між нами є якісь напружені відносини – це не так. Це якраз і хочеться комусь масштабувати, ви розумієте, про кого я говорю. Тому що треба створити перепони для коридорів забезпечення військової допомоги Україні, – підсумував Михайло Подоляк.

Президент Польщі Анджей Дуда повідомив, що через кілька днів має зустрітися у Нью-Йорку з президентом України Володимиром Зеленським, а серед тем розмови буде заборона на імпорт українського зерна Про це Дуда сказав у коментарі PAP.

«За кілька днів ми маємо зустріч у Нью-Йорку з президентом України Володимиром Зеленським», – сказав Дуда в четвер, 14 вересня. – Серед іншого ми будемо говорити про зерно».

За його словами, Польща не зацікавлена ​​в тому, щоб українське зерно продавалося на польському ринку.

«Ми також повинні відстоювати свої інтереси, – зауважив польський президент. – Ми повинні захищати свій ринок, і ми це робимо, намагаючись при цьому допомогти Україні. Україна повинна зрозуміти нашу позицію».

У вівторок в інтерв’ю RMF FM зустріч Дуди та Зеленського анонсував також керівник канцелярії президента Польщі Павел Шрот. Він підтвердив, що найближчим часом відбудеться зустріч глав двох держав, проте не називав дати з міркувань безпеки.