Президент РФ Володимир Путін все ще марить надіями, що зможе кардинально змінити ситуацію на полі бою, реалізувати план з повної окупації Донецької та Луганської областей. Через це Росія до останнього шукатиме резерви для ведення війни проти України.

Таку думку висловив військовий оглядач, колишній речник Генерального штабу Збройних сил України Владислав Селезньов. Крім того він раніше зазначав про те, що за інформацією джерел путін вже обрав дату нового наступу — це ймовірно буде 26 вересня.

“Можливо, він намагатиметься взяти під контроль частину території Харківської області вздовж лівого берега річки Оскіл. Можливо, він намагатиметься зафіксувати той самий сухопутний коридор, який нині з’єднує тимчасово окупований Донецьк із тимчасово окупованим Кримом. Але що б не думав, не мріяв і не планував робити кремлівський диктатор, є дуже важливий аргумент — українські Сили оборони. Саме вони зараз ламають усі шаблони, усі плани путінського режиму. Саме зараз наші воїни системно, методично знищують ворожий військовий потенціал”, — сказав він.

Військовий оглядач прокоментував інформацію, що Росія перекинула в Україну частини нової 25-ї загальновійськової армії, яку хотіла розгорнути тільки в грудні. Про їхній набір стало відомо буквально в серпні цьогоріч і в розвідці припускають, що таке передчасне перекидання пов’язане з великими втратами росіян на полі бою.

“Уявімо собі на секунду ситуацію. Річ у тім, що нині мирного договору між Японією і Російською Федерацією досі не існує. Він не підписаний за підсумками Другої світової війни. І в таких умовах російська армія змушена знімати з бойового чергування комплекси протиповітряної оборони С-300, які донедавна перебували на бойовому чергуванні на островах Кунашир та Ітуруп на Курильській гряді (Далекий Схід), для того, щоб їх перемістити ближче до кордонів з Україною. Росіянам не вистачає систем ППО”, — каже Селезньов.

Він навів ще один дуже яскравий приклад — це переміщення систем ППО з Крайньої Півночі.

“До того ж цю техніку переміщують навіть в арктичному камуфляжі, не особливо переживаючи з цього приводу. Розміщують цю техніку для забезпечення охорони і оборони Підмосков’я і Москви — столиці РФ. Бо аж надто вже тривожними останнім часом стали ті самі атаки добрих невідомих безпілотників, які прилітають до “Москви-Сіті” та по інших об’єктах на території Москви і Підмосков’я. Я думаю, що таких атак далі буде більше. Адже очевидно, що об’єкти військової інфраструктури, а також промислові підприємства, задіяні в реалізації всього комплексу оборонно-промислових заходів у РФ, атаки на ці об’єкти будуть чим далі, тим частіше траплятися”, — зазначив військовий оглядач.

За його словами, те саме відбувається з підрозділами 25-ї армії, які перебувають на етапі формування. Але вже зараз передові її підрозділи перебувають на Куп’янсько-Лиманському напрямку.

“Я думаю, що путінські генерали планують масштабний наступ. Принаймні, про це мені кажуть жителі Севастополя, які мають можливість комунікувати з місцевими окупантами. Тож ворог накопичує ресурси і хай навіть не в повній бойовій готовності російська армія все одно становить загрозу. 420 тисяч російських солдатів — це серйозна цифра. Адже згадаймо, у лютому торік Путін починав так звану “спеціальну військову операцію” — чисельність армії близько 200 тисяч. Тому я думаю, що вересень або перша половина жовтня будуть досить динамічними. Ворог намагатиметься атакувати, місцями контратакуватиме, але українська армія займатиметься вже звичною справою — системно й методично перетворюватиме на попіл усю ворожу силу й міць”, — резюмував Владислав Селезньов.