Як розповів політолог і військовослужбовець ЗСУ Кирило Сазонов, до флангів Бахмута поступово просуваються українські захисники. Ба більше, дуже вірогідно, що незабаром там нашого ворога чекає справжнісінький котел.

За його словами, вагнерівців майже вивели, але не всіх живими. Їх намагаються замінити іншими силами, стан підготовки яких залишається низьким.

“Потроху просуваємось. Є ризик оточення ворожого угруповання в Бахмуті. Вони це чудово розуміють, тому Пригожин своїх дуже швидко забрав”, – сказав Сазонов 24 каналу.

На півдні просувається 3-я штурмова бригада, на півночі й північному заході – 67-а бригада.

“Замість вагнерівців зайшли “мобілізовані”, які не мають настрою кудись наступати. Вони скоро луснуть і відступлять”, – зазначив військовослужбовець.

ЗСУ перехопили ініціативу й кошмарять окупантів щодня й щоночі, зокрема з артилерії. Росіяни вже не знають, звідки чекати нашого удару, тому бояться всього.

Також політолог і військовослужбовець ЗСУ Кирило Сазонов звертає увагу, що на фоні невдач російської армії у війні проти України, зростає напруга між різними угрупуваннями, що наближені до Путіна. Конфлікти всередині Росії на руку Україні.

Він висловив сподівання, що протистояння колишніх підданих Путіна завершиться не перемогою когось з них, а розпадом Росії на безліч держав зі своїми “царьками”.

Сазонов зауважив, що за останні тижні між Пригожиним та Кадировим склались непрості стосунки. Фактично, вони почали справжні міжусобні війни. Найважливіше, що обидва перестали зважати на Путіна, який раніше завжди був в ролі арбітра, а тепер його ніби немає.

Він або мертвий чи вже помирає, або його думка вже нікого не хвилює. Чекаємо на велику бійку всіх проти всіх у Росії. Вболіваємо за кожну команду і бажаємо їм бойової нічиї – 200 на 200,– іронічно прокоментував військовий.

За його словами, ймовірно критика Пригожина дратує Кремль і там дали команду “мочити” його. Система влади в Росії була сконцентрована на культі особистості однієї персони, але зараз піддані зрозуміли, що “вожак став слабкий”.

Сазонов також розповів про високий рівень дезертирства в російській армії. Про це також пишуть російські воєнкори і є підтвердження у перехопленнях розмов окупантів. Минулого тижня був випадок, коли свої позиції покинула ціла рота росіян – майже 90 бійців, серед яких більшість колишніх ув’язнених.

“Пограбувати і помародерити – ось, що їх цікавить. Коли вони стикають зі Збройними Силами України, то просто втікають – зі зброєю, назад у Росію. Це було передбачено і зараз Росія буде розплачуватись за свої дії”, – наголосив політолог.

До речі, щодо “вагнерівців”, продовжує експерт, то вийти з Бахмута виявилося не так просто, як вони думали.

“Бо на виході на них чекають наші диверсійні групи. Там працює наша арта. І вчора “відмінусували” щонайменше 70 окупаційних персонажів, які намагалися вийти з Бахмута”, – розповів Кирило Сазонов.

 За його словами, різного роду ПВК у РФ, насправді, дуже багато. За деякими даними, їх понад 60.

“У частині Бахмута є ПВК “Вагнер”, газпромівські “Потік” та “Смолоскип”. Під Вугледаром була ПВК “Русич”. То тут, то там спливають “кадировці”. Навіть у Міноборони РФ є своя приватна армія, – зазначає експерт. – Такі структури створюються для особливо брудних справ. Щоб за їхні дії відповідали власники ПВК, їхні командири, а не держава. Схоже, що й зараз на ПВК там намагатимуться списати усі військові злочини”.