Ціна перемоги для України — дуже висока, йде боротьба на виснаження сил РФ. Вперше у військовій історії наступаючі війська несуть втрати менші, ніж російські, що обороняються, українська ж армія береже своїх військових.

Про це заявив речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук.

“Ціна нашої перемоги — дуже висока і дається нашим Збройним силам, нашим підрозділам на будь-якому напрямку фронту дуже складно, тому що ворог не збирається поки що принаймні кидати ці позиції, які у нього є… Сьогодні йде боротьба на виснаження ресурсів Збройних сил РФ. Треба віддати належне саме нашим військовим, тому що наступаючі війська, це класика військової науки, мають зазнавати певних втрат, певних витрат. Сьогодні, напевно, це вперше в історії військового мистецтва, коли війська, які наступають, вони менше втрат зазнають не лише людських, а й ресурсів озброєнь”, — розповів Братчук.

Він також зазначив, що українські Сили оборони завдають ефективних ударів по центрах прийняття рішень російської окупаційної армії. Процес демілітаризації Криму йде паралельно із контрнаступом, що полегшує завдання українським Силам оборони.

“Коли Україна говорила, що сьогодні вже всі об’єкти окупантів у Криму перебувають під вогневим контролем Збройних сил України, окупанти не вірили. Сьогодні це так і є. Інше питання, що все це не може бути знищено в один момент. Але бачимо, що інтенсивність таких ударів зростає. Втрата управління в бою — це серйозний фактор, який може впливати на загальну ситуацію на фронті. І ми це також побачимо”, — розповів Братчук.

Додамо, що очільник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов також заявив, що на тлі українського контрнаступу втрати серед ЗСУ менші, ніж в армії РФ.

А що ви думаєте з цього приводу? Ставте лайк та пишіть свої думки у коментарях

Буданов зазначив, що не володіє точними цифрами втрат з боку України, але, за його словами, логічно, що «всі наші втрати – і вбитими, і пораненими – зросли з переходом до наступальних дій».

«Але є така дуже цікава особливість, що, попри те, що ми йдемо в наступ, наші втрати все одно нижчі, ніж на стороні ворога, що обороняється», – констатував очільник ГУР.

Він наголосив, що Україні необхідно «щось змінювати».

«Висновок полягає в тому, що нам знадобляться додаткові системи озброєнь і можливості, які все ж таки зможуть змінити той баланс, який ми маємо сьогодні. Тому що, якщо дивитися на ситуацію виключно з точки зору людських ресурсів, якщо порівнювати український потенціал з російським, то росіяни мають набагато більше людських ресурсів. Тому ми не можемо продовжувати воювати просто «солдат на солдата». Це не дасть тих результатів, яких ми хочемо», — сказав він.

Буданов зазначив, що Україні потрібно вирішити питання збільшення загальної кількості артилерійських стволів на полі бою, Силам оборони потрібні системи озброєння великої дальності, щоб вражати командні пункти РФ, ворожі матеріально-технічні сховища тощо.

За його словами, на сьогодні на полі бою використання бронетехніки практично на всіх основних напрямках зведено до мінімуму. Причина цьому – протитанкові заміновані поля, які є проблемою для гусеничної техніки, та велика кількість дронів-камікадзе FPV, які можуть уражати обладнання техніки.

Тому, каже Буданов, бронетехніку використовують лише для евакуації або для швидкого транспортування піхотних команд до певного місця. У бойових діях вона участі не бере.

Відповідаючи на запитання, чи будуть тоді ефективними танки Abrams, перша частина яких має бути в Україні вже наступного тижня, Буданов відповів, що в Україні їх дуже чекають.

«Їх потрібно використовувати спеціально для дуже конкретних, добре продуманих операцій, тому що якщо їх кинути на передову, вони не проживуть на полі бою дуже довго. Їх потрібно використовувати в проривних операціях, але дуже добре підготованих», — сказав він.