Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко своїми заявами про окупований Крим спалив мости у відносинах з Україною і зробив Білорусь ворожою країною. Про це в інтерв’ю для латвійського порталу sargs.lv заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

“Білоруський диктатор Олександр Лукашенко нещодавно оголосив про плани відвідати окупований Росією Кримський півострів. Це невелика, але важлива деталь набагато ширшої картини. Що таким чином досягається? Цією заявою Лукашенко спалює практично всі мости у відносинах з Україною, роблячи Білорусь ворожою Україні країною”, — заявив Кулеба.

Дмитро Кулеба заявив, що Україна розглядає сценарій військового вторгнення Білорусі разом з Росією. За його словами, політичні заяви Мінська є частиною агресивної зовнішньої політики РФ.

За словами Кулеби, ситуацію на українському кордоні не можна розглядати у відриві від подій в інших місцях.

“Якщо ми подивимося на деталі цієї картини окремо, може здатися, що ситуацію можна скоригувати, але якщо ці деталі підсумовувати, слід визнати, що ситуація є дуже похмурою. Незважаючи на заяви Росії про те, що вона ні на кого нападати не збирається, їхні дії говорять набагато більше ніж офіційна мова Кремля”, — зазначив міністр.

Як розповів голова українського МЗС Дмитро Кулеба, поки не зафіксовано підготовки білоруської армії до операцій проти України, однак українська сторона “розглядає такий сценарій дуже серйозно”.

Кулеба додав, що для недопущення вторгнення Росії з білоруських територій потрібно скерувати до кордону з Білоруссю відповідну кількість військовослужбовців. Міністр додав, що РФ повільно “поглинає Білорусь”. Це є загрозою не тільки для України, а й для усієї Європи.

Самопроголошений президент Олександр Лукашенко незадоволений посиленою співпрацею України з НАТО. Він пообіцяв протидіяти операції “Полісся”. Нещодавно, Лукашенко заявив, що окупований російськими військами РФ Крим є російським і анонсував свою поїздку на півострів. До того ж, він хоче відвідати український півострів разом із Путіним.