Українські сили оборони змогли покращити тактичну ситуацію на лівому березі Дніпра в Херсонській області та продовжують розширювати плацдарми в районі села Кринки. Про це сьогодні, 25 травня, заявив речник Української добровольчої армії «Південь» Сергій Братчук.

https://www.youtube.com/watch?v=tPUW7NXF9wQ&t=14s
Братчук нагадав, що плацдарми на лівому березі Дніпра були створені українськими військовими восени 2023 року. Він наголосив, що операція на лівобережжі необхідна для стримування ворога на Південному напрямку. За його словами, українським силам не лише вдалося утримувати плацдарми, а й поступово розширювати їх. Сіра зона в районі населеного пункту Кринки постійно збільшується, що вказує на певні тактичні покращення на цій території.

“Тривалий час ми говорили про те, що Силам оборони не тільки вдається утримувати плацдарми, а й розширювати їх. Сіра зона в районі населеного пункту Кринки поступово збільшується. Це та територія, куди ворогу не вдалося зайти. І те, що є певні тактичні, наголошую, поліпшення ситуації на лівобережжі, абсолютно правильно”, — сказав Братчук.
Братчук підкреслив, що завдяки діям Збройних сил України на лівому березі Дніпра ворог не може підтягнути свою артилерію близько до річки. Противник перебуває під постійним вогневим контролем українських сил, що значно ускладнює їхні бойові дії. Контрбатарейна боротьба з правого берега триває, змушуючи російські війська ховатися та знижуючи їхню бойову ефективність.

“Контрбатарейна боротьба з правого берега українськими Силами оборони триває. Наші війська не просто притиснули ворога до землі, а змусили його зариватися в цю землю. Сили на ті інтенсивні штурми, які були до цього, сьогодні росіяни намагаються підтягувати, але резервів на даному етапі в них таких немає”, — акцентував спікер.

Речник також повідомив про збільшення випадків дезертирства серед російських окупантів та невиконання бойових завдань. Зокрема, такі випадки зафіксовані серед 70-ї мотострілецької дивізії армії РФ та десантних підрозділів, які не демонструють успішних дій на лівобережжі.

“Такі випадки зафіксовані там, де воює 70-та мотострілецька дивізія армії РФ, воює так звана еліта Збройних сил Російської Федерації. Це і десантні підрозділи, які теж не вирізняються успішними діями на лівобережжі”, — доповнив Братчук.

Сергій Братчук відзначив мужність українських морських піхотинців, завдяки якій вдається утримувати та розширювати плацдарми на лівому березі Дніпра. Він також підкреслив важливість звільнення острова Нестрига, що суттєво поліпшило тактичну ситуацію. Контроль над цим островом дозволяє Збройним силам України контролювати локацію на Дніпрі, звідки ворог міг би здійснювати активні диверсійно-розвідувальні дії. Тепер такої можливості у російських військ немає.

“Своє завдання плацдарми виконують. Ба більше, звільнення острова Нестрига внесло суттєві корективи в поліпшення тактичної ситуації. Сьогодні цей острів дозволяє ЗСУ контролювати локацію Дніпра, з якої ворог міг би здійснювати активні дії диверсійно-розвідувальними групами. Тепер такої можливості в нього немає”, — резюмував гість ефіру.
Ситуація на лівому березі Дніпра залишається складною, але українські сили оборони продовжують утримувати та розширювати свої позиції, що сприяє стримуванню ворога та покращенню загальної тактичної ситуації.

У районі села Кринки на лівобережжі Херсонської області тривають інтенсивні бої. Ситуація на цій ділянці фронту залишається напруженою, але українські сили оборони досягають певних успіхів. Про це в ефірі телемарафону розповів керівник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня Дмитро Плетенчук.

Плетенчук повідомив, що найбільш жваві події в зоні відповідальності українських військ відбуваються саме на Херсонщині. За його словами, якщо не враховувати обстріли ворога, то найбільша активність бойових зіткнень спостерігається в районі Кринок.

«В нашій зоні відповідальності найбільш жваві події відбуваються саме на Херсонщині. Це, якщо не враховувати активності ворога щодо обстрілів, а брати безпосередньо бойові зіткнення. Якщо на Старомайорське та Роботине вчора було по одному штурму, то на Кринки — дев’ять», — повідомив Плетенчук.