Ситуація зі знищенням військового гелікоптера дроном в невизнаному Придністров’ї вважається типовою провокацією, щоб вдягнути цей регіон в війну. Таку думку висловив у своєму інтерв’ю керівник Центру громадської аналітики «Вежа» та голова благодійного фонду «Нова дорога» Валерій Клочок.

Він сподівається, що українське Головне управління розвідки здійснює ефективний контроль над ситуацією, так само як це було в той час, коли так звані депутати Придністров’я проголосували за звернення до Державної Думи РФ щодо допомоги від економічного тиску з боку Молдови. Недавно до Москви також прибула з візитом президентка Гагаузії, автономної республіки, що є частиною Молдови.

«Гагаузія завжди відзначалася проросійськими поглядами з ухилом у сепаратизм, — зазначає Клочок. — І якщо до існування Придністров’я як квазіреспубліки всі звикли за 30 років, то сепаратистські настрої треба оцінювати як дуже небезпечні».

Будь-яка провокація в Придністров’ї може стати приводом для початку певних дій, каже аналітик. Тим більше, що наприкінці року восени відбудуться вибори в Молдові, на яких Мая Санду хоче переобратися, а також провести одночасово референдум про євроінтеграцію.

«Треба зважати ще й на те, що на територію Придністров’я системно заїжджають різного роду чоловіки, які пройшли військовий вишкіл і мають навіть досвід ведення війни, — акцентує Клочок. — Нещодавно в Кишиневі затримали чоловіка, якого верифікували як найманця ПВК «Вагнер» і не пустили до країни. А скільки тих, кому вдалося прослизнути?»

За словами Валерія Клочка, якби Молдова все-таки звернулася до України з проханням долучитися до вирішення питання з Придністров’ям, то в такій ситуації Збройні сили України чи інші добровільні бригади могли б легко впоратися з армією придністровських сепаратистів, котра налічує близько 6 тисяч осіб та має застарілу радянську техніку.