Українська влада готова обговорювати мирні формули та ініціативи інших держав за умови, якщо вони не містять територіальних поступок росії та не ведуть до замороження конфлікту.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на пресконференції у Гватемалі.

«Якщо ви бажаєте озвучити свою формулу чи ініціативу, ми готові обговорити її, якщо вона поважає два принципи: по-перше, ваша ініціатива не має включати поступки території України росії; по-друге, ваша ініціатива не має вести до замороженого конфлікту замість миру. Це два дуже фундаментальні принципи. Я закликав усі країни зважати на них у своїх міркуваннях», – сказав Кулеба.

Він підкреслив, що Україна цінує кожну спробу допомогти закінчити війну і вважає найкращим шляхом імплементацію Формули миру Президента Володимира Зеленського.

Глава української дипломатії назвав згадані два принципи цілком раціональними, зауваживши, що ніхто б не погодився поступитися ані квадратним метром своєї території загарбнику. Міністр також відзначив, що у 2014-2022 роках Україна давала шанс численним режимам припинення вогню з росією, але це перевело конфлікт у повномасштабне вторгнення.

«Є багато речей, які можуть зробити латиноамериканські країни, аби допомогти відновити мир в Україні. І є одна річ, яку вони мають чітко усвідомити: росія програє в цій війні. росія заплатить за злочини, скоєні в Україні. Країни Латинської Америки мають розробляти закордонну політику стосовно регіону та світу, зважаючи на це», – наголосив Кулеба.

Також міністр закордонних справ України закликав країни Латинської Америки у ставленні до розв’язаної росією війни проти України наслідувати приклад Гватемали і зайняти таку ж принципову позицію.

Очільник МЗС зазначив, що деякі країни Латинської Америки воліють залишатися нейтральними, інші кажуть, що війна відбувається в Європі, тож Латинської Америки це не стосується, ще частина країн намагаються підтримувати дружні відносини і з росією, і з Україною. Проте, за словами Кулеби, це не та війна, до якої можна застосувати такі підходи.

«На наш погляд, в інтересах усіх країн Латинської Америки наслідувати приклад Гватемали і зайняти принципову позицію – засудити агресію, підтримати Україну у її оборонній війні, підтримати Формулу миру Президента Зеленського як спосіб відновлення тривалого миру і, зрештою, підтримати створення Спеціального трибуналу за злочин агресії росії проти України, як це зробила Гватемала», – сказав Кулеба.

Він додав, що коли країна займає якусь іншу позицію, це створює більше можливостей для росії продовжувати агресію.

«Ми розуміємо, що всі країни мають різні національні інтереси, але кожна позиція, яка ставить росію і Україну в однакові умови, дає більше переваг росії», – акцентував міністр.

Він також привернув увагу до найважливішого: за російською агресією проти України наразі уважно спостерігають багато внутрішніх і міжнародних гравців, і якщо російське вторгнення до сусідньої країни буде успішним, в інших виникне спокуса наслідувати поведінку росії.

«Це призведе лише до одного – більше війн, більше агресії, більше репресій в усьому світі», – наголосив Кулеба.

Крім цього слід зазначити, що вже завтра міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відвідає Стокгольм, де візьме участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ ЄС та Індо-тихоокеанського міністерського форуму.

Про це повідомила пресслужба МЗС.

Кулеба під час зустрічі говоритиме про посилення військової допомоги ЄС та кроки до відкриття переговорів про вступ України в ЄС.