Останнім часом активність російської тактичної авіації вздовж лінії розмежування відчутно зросла. Це особливо помітно на південно-східному напрямку.

Про це розповів речник Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Юрій Ігнат сказав, що наразі незрозуміло, з чим пов’язана така активність ворога. Можливо, окупанти чогось очікують чи бояться.

“Але активність є. І якщо вони будуть в зоні ураження, то будемо їх знищувати”, – наголосив речник Повітряних Сил ЗСУ.

Він також зазначив, що для ефективної протидії ворогу нам потрібні нові винищувачі, зокрема F-16, а також в чергове підтвердив, що нам передали крилаті ракети Storm Shadow.

В свою чергу радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк прокоментував передачу Україні далекобійних ракет Storm Shadow і назвав ключові завдання, які вони вирішать.

Про це Подоляк розповів у інтерв’ю українському телеканалу.

Відповідаючи на запитання про Storm Shadow, радник голови ОП наголосив, що на цьому етапі війни далекобійна ракета з дальністю польоту понад 150 км – вкрай важливий інструмент, який вирішує три ключових завдання

    суттєво пришвидшує фінал війни;

    суттєво зменшує боєздатність Росії на дуже великий відсоток – стратегічні склади росіян будуть знищені;

    суттєво мінімізує українські втрати.

“Відтак, далекобійні ракети – це дуже важливий інструмент, якщо ми хочемо перейти з цього етапу війни у її фіналізацію виключно на умовах України. Бо будь-які інші умови, навіть частково компромісні, означатимуть перенесення війни на наступний етап”, – зауважив Подоляк.

Він переконаний, що Росія обов’язково “зробить роботу над помилками” і краще підготується.

“Тобто сьогодні історичний момент, коли можна поставити крапку в такому типі російської державності”, – додав радник керівника ОП.

В то же час військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан заявив, якщо ракетами вдарять по Кримському мосту, то логістика росіян порушиться на 30%.

“Ракети Storm Shadow справді, мабуть, уже є в Україні. Так склалось, що передача такого роду продукції підсвічується тоді, коли сама передача вже відбулась. Є кілька модифікацій. Це ракета повітряного базування, її може скидати літак. Є також ракета морського базування з вертикальних шахт”, – розповів Роман Світан.

Її відстрілюють разом із запрограмованим ракетним прискорювачем. Вона виводиться на висоту, набирає швидкість і сама запускає двигун та йде за встановленим маршрутом.

“Дальність ракет до 300 кілометрів. А це означає, що справді, Кримському мосту – приготуватися. 2 – 4 такі ракети, а в кожній бойова частина пів тонни, тобто 1,5-2 тонни вибухівки виведуть з ладу Кримській міст ну дуже надовго. Вони пів року збирали його після попереднього удару”, – зауважив полковник запасу ЗСУ.

Удар по Кримському мосту означатиме, що 30% воєнної амуніції, яка йде по ньому в Крим і Херсон, перестане надходити. Залишиться лише 70% по сухопутному коридору. Але тоді, на думку Світана, вже й українські військові підтягнуться.

Дуже багато про роботу операції з використанням далекобійних ракет залежать від їхньої кількості.

Коли Україна отримала HIMARS та ракети до них з дальністю 75 – 80 кілометрів, росіяни відтягнули свої бази за 100 кілометрів. Розуміли, що ЗСУ зможуть їх дістати. Після того, як вони наповнили нові склади боєприпасами, Україна отримала ракети GLSDB з дальністю 150 кілометрів.

“Те, що ми чуємо про удари по Маріуполю, Азовсталі – це якраз робота GLSDB. Після того росіяни почали переносити все за 150 кілометрів. Але ми тепер діставатимемо й туди”, – зазначив Світан.

Військовий експерт припустив, що російські військові можуть навіть відтягуватись у Грузію чи в ті країни, представники яких були на параді 9 травня.