Журналіст Іван Яковина в ефірі програми «Сьогодні День» на телеканалі «Україна 24» розповів, чому президент Росії Володимир Путін у зверненні до Ради федерації говорив більше про внутрішню ситуацію в Росії, а не про Україну, і чому він піде на діалог з президентом США Джо Байденом.

«Очевидно, Путіна зараз турбують інші теми. У нього вибори на носі. Тому він гроші, обіцянки людям роздавав. Він хоче перемогти на цих виборах. Українська тематика йому, мабуть, зараз не настільки важлива. Точніше вона важлива, але не сама по собі, а в контексті його діалогу з Заходом», – зазначив Яковина.

«Зараз ми не можемо сказати, чи буде діалог. Зараз Путін, мабуть, сам оцінює цю ситуацію. Думає, чи варто йому починати переговори з Байденом і так далі, тому що він ще сам не визначився, наскільки це розумно. Але я допускаю, що такий діалог почнеться. Тому що якщо його не буде, будуть введені ще жорсткіші санкції. А на санкції Путін сьогодні дійсно скаржився», – додав журналіст.

Нагадаємо, президент Сполучених Штатів Джо Байден під час телефонної розмови з Володимиром Путіним запропонував російському президентові зустрітися в найближчі місяці в «третій країні», щоб обговорити повний спектр питань у взаєминах двох держав. Про це повідомила прес-служба Білого дому у вівторок, 13 квітня.

Під час розмови Байден «чітко заявив, що США будуть тверді у захисті своїх національних інтересів, в тому числі в питаннях хакерських атак і втручання у вибори».

Крім цього, Байден запевнив Путіна, що США підтримують територіальну цілісність України.

«Президент висловив нашу стурбованість з приводу раптового нарощування російських військових в окупованому Криму та на кордонах України та закликав Росію до деескалації напруженості. Президент Байден підтвердив свою мету побудувати стабільні та передбачувані відносини з Росією, що відповідають інтересам США, та запропонував зустріч на найвищому рівні у третій країні найближчими місяцями для обговорення всього кола питань, що стоять перед США та Росією», – йдеться у повідомленні.

При цьому Байден та Путін обговорили низку регіональних та глобальних питань, зокрема співробітництво щодо питань з контролю над озброєннями та питань безпеки у межах продовження дії договору СНО-3.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.