За словами екс-міністра фінансів України Олександра Данилюка, прем'єр-міністр Володимир Гройсман "дуже добре ставився" до Романа Насірова, коли той очолював Державну фіскальну службу, і обіцяв йому "повну підтримку".

Колишній міністр фінансів України Олександр Данилюк розповів в інтерв'ю виданню LB.ua, яке опубліковано 12 грудня, що після арешту 2017 року Романа Насірова, який тоді обіймав посаду голови Державної фіскальної служби (ДФС), до нього кілька разів підходив прем'єр-міністр Володимир Гройсман щодо цього.

"Прем'єр – так, кілька разів [підходив]. Президента [Петра Порошенка] також сильно зачепило те, що я так агресивно виступив щодо Насірова, не попередивши його про це", – повідомив Данилюк.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Що саме говорив Гройсман, він не уточнив.

За словами екс-міністра, затримання чиновника не стало для нього несподіванкою.

Данилюк додав, що Гройсман "дуже добре ставився" до Насірова.

"Щойно я починав активізуватися стосовно ДФС, відразу Насіров на Кабміні доповідає про успіхи реформування своєї служби. Водночас мене як міністра навіть не попереджають про це. Я з подивом спостерігаю за тим, як прем'єр підкреслює вирішальну роль керівника в небачених успіхах служби й обіцяє свою повну підтримку", – додав він.

Данилюк також розповів, що в офісі ДФС біля кабінету Насірова було кілька кабінетів, де сиділи "незрозумілі люди, які не обіймали жодних офіційних посад".

"Коли Насіров пішов, усі ці "рішали" теж різко звільнили кабінети. Кожен керівник ДФС обростає своїми "рішалами", часто ними стають старі перевірені кадри", – зазначив екс-глава Мінфіну.

2 березня 2017 року Насірова затримали в лікарні "Феофанія" в Києві. 7 березня Солом'янський районний суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави 100 млн грн. 16 березня Насіров вийшов на свободу після того, як його дружина внесла за нього необхідну заставу.

31 січня 2018 року Кабмін звільнив Насірова з посади голови ДФС. У лютому чиновник оскаржив звільнення. 11 грудня Окружний адміністративний суд столиці визнав протиправним та скасував розпорядження уряду про звільнення Насірова і постановив виплатити йому понад 180 тис. грн за вимушений прогул. У Кабінеті Міністрів України пообіцяли оскаржити це рішення.