Напруга в Азовському і Чорному морях буде тільки посилюватися.
Це передбачають в спільній доповіді розвідувальних структур США, Захід розуміє, що росіяни накопичують міць біля Криму – і як протистояти РФ – знають всі, але в реальності ніхто не буде ризикувати. Українцям «пора прокинутися» і не плекати ілюзій на рахунок Росії, тільки твереза підготовка і нарощування свого озброєння в акваторіях Чорного та Азовського морів.
Про це пише журналіст Михайло Самусь:
На жаль, Україна і країни НАТО зараз не можуть змінити баланс на свою користь, оскільки військово-морські сили і України, і країн НАТО – Румунії та Болгарії – не здатні якось протистояти російським можливостям. Росія сконцентрувала в Криму потужні військово-морські, ракетні та авіаційні угруповання, які військовими інструментами можуть легко впливати на ситуацію в регіоні».
Росія, відчуваючи власну безкарність, може вдатися до радикальних дій, вважає автор:
«Росіяни здатні на дії і їх зроблять, щоб продемонструвати, що Азовське море під контролем Росії, і Керченську протоку де-факто вже контролює Росія.
Міжнародна політична арена тільки мовчить в очікуванні «зам’яти» конфлікт між Україною і Росією:
«А реакція міжнародної спільноти на відкритий акт агресії 25 листопада проти кораблів ВМС України показує, що Захід зараз в цілому не готовий піднімати ставки і намагається заморозити конфлікт між Росією і Україною.
Принаймні я поки не бачу ніяких реальних кроків наших партнерів на Заході з метою змусити Росію відмовитися від окупації Керченської протоки і Азовського моря. Всі розмови про санкції поки залишаються розмовами, “Північний потік-2” поки будують, економічні інтереси Росії жодним чином не блокують і не руйнують».
Автор упевнений, поки не буде «конкретних ударів по російській економіці, відчутних і російському керівництву, і російському олігархату, Росія буде діяти нахабно і демонструвати свою повну перевагу в Чорному і Азовському морях».
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
Він підсумував:
«Вихід для України очевидний: розвиток ВМС і ракетних можливостей, протиповітряних і протиракетних можливостей української армії. Це єдина можливість. Особисто у мене після акту агресії 25 листопада вже немає ілюзій, що міжнародне співтовариство нам допоможе.
Україні потрібно терміново нарощувати військово-морські сили, тобто змінювати баланс сил у Чорному морі, намагатися сприяти тому, щоб НАТО почало допомагати будувати свої ВМС і Румунії. І якщо хоча б у Румунії і України будуть ефективні військово-морські сили з ракетними можливостями, тоді можна буде говорити про зміну балансу і тиску на Росію.
Україні потрібно розвивати свої протиповітряні та протиракетні можливості, щоб відбити у Росії бажання використовувати свої потужні ракетні здатності проти України».