На Харківщині ситуація стабілізувалася, і Сили оборони України продовжують вибивати російських окупантів з позицій. Таким чином російська армія не лише не змогла піти вперед, а й тепер здає позиції. За словами речника оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» Назара Волошина, українські воїни успішно зупинили наступ ворога на півночі від Харкова, зокрема на напрямку Стрілеча – Глибоке. Тут проводиться системна робота, спрямована на повне звільнення територій від російських загарбників. Волошин зазначив, що ворог намагається насичувати ці напрямки технікою та живою силою, щоб не дати українським військам повною мірою перехопити тактичну ініціативу на полі бою.

Ворог не полишає спроб прорвати оборону українських підрозділів біля Липців, Вовчанська, Тихого та Стариці. За останню добу на цих напрямках відбулося 13 бойових зіткнень, зокрема в районах Нескучне та Стариця. Російські штурмові дії в районі Липців завершилися безуспішно для ворога. Волошин підкреслив, що завдяки діям українських військових росіяни «застрягли» на дорозі в Липці та «повністю загрузли» біля Вовчанська. Наразі окупанти намагаються продовжувати штурмові дії у Вовчанську за допомогою піхотних підрозділів.

 «За вчора на тому напрямку було здійснено 13 бойових зіткнень. Бойові дії відбувалися в районах населених пунктів Нескучне та Стариця. Штурмові дії також відбулись в районі Липців – без успіху для ворога», – повідомив речник ОСУВ «Хортиця».

Харківщина потерпає від постійних ракетних та авіаційних ударів російських військ. Ворог застосовує керовані авіаційні бомби, завдає авіаудари та ракетні удари по цивільній інфраструктурі та житлових масивах. Лише за минулу добу було завдано трьох ракетних ударів і випущено шість ракет. Керованими авіабомбами російські військові обстрілюють Харків, Дергачі, Куп’янськ-Вузловий та Вовчанськ, який окупанти практично зрівнюють із землею.

 «Вся Харківщина потерпає, звісно, від ракетних та авіаційних ударів російських терористів. Ворог застосовує керовані авіаційні бомби, наносить авіаудари й ракетами по цивільній інфраструктурі та жилих масивах. Тільки за вчора було завдано трьох ракетних ударів і випущено шість ракет. КАБами окупант б’є по Харкову, Дергачах, Куп’янську-Вузловому, Вовчанську, який противник, на жаль, рівняє із землею», – зауважив Волошин.

На інших ділянках фронту ворог також не полишає спроб прорвати українську оборону. В районі Часового Яру та околиць міста тривають інтенсивні бої. Російські війська намагаються будь-якою ціною закріпитися на цих позиціях, використовуючи бронетехніку. Раніше штурмові дії проводилися здебільшого з використанням малих піхотних груп, але зараз застосовується і бронетехніка. Волошин зауважив, що кількість штурмових дій на напрямку Білогорівки також зросла. Ворог постійно намагається прорвати позиції українських військ, однак усі атаки завершуються великими втратами для росіян.

 «Ворог намагається зачепитися будь-якою ціною за місто… При штурмах ворог використав минулої доби бронетехніку. Раніше ворог проводив штурмові дії, в більшості, з використанням малих піхотних груп і мало використовував бронетехніки. Наразі застосовується вже бронетехніка», – зазначив Волошин.

Російська пропаганда поширює дезінформацію про падіння Білогорівки, але ці дані не підтверджуються. Населений пункт перебуває під контролем Сил оборони України, і ворог несе великі втрати на цьому напрямку.

 

«В районі Білогорівки ворог не полишає спроб прорвати наші позиції. Також російська пропаганди використовує дезінформацію, що той населений пункт впав, що ми його здали. Інформація ця не підтверджується. Населений пункт перебуває наразі під контролем Сил оборони, і ворог несе на тому напрямку великі втрати», – підкреслив Волошин.