Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров запропонував журналісту “Настоящего времени” поговорити з таджицькими павичами у відповідь на прохання про інтерв’ю.

Про це повідолмяє “Настоящее время”

На спробу журналіста поставити питання Лаврову, головний російський дипломат запропонував “поговорити з павичами”.

Інцидент стався у Душанбе, де проходило засідання Ради міністрів закордонних справ СНД.

Крім Лаврова у саміті взяли участь глави МЗС Таджикистану, Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Казахстану, Киргизстану, Молдови, а також. о. міністра закордонних справ Узбекистану та заступника міністра закордонних справ Туркменістану.

Глави відомств розглянули 11 питань щодо подальшого розвитку та співпраці за ключовими напрямами діяльності СНД.

Нагадаємо, що нещодавно був ще один скандал з висловлюванями Лаврова. В інтерв’ю телекомпанії Mediaset міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров сказав: “він (Зеленський – ред.) висуває аргумент: яка у них може бути нацифікація, якщо він єврей. Можу помилитися, але у Гітлера теж була єврейська кров. Це абсолютно нічого не означає. Мудрий єврейський народ каже, що найзатятіші антисеміти, як правило, євреї. У сім’ї не без виродка, як у нас говорять”.

У відповідь на це, глава ізраїльської дипломатії Яїр Лапід заявив, що висловлювання Лаврова про євреїв є непрощенним і обурливим, підкресливши, що євреї не вбивали себе під час Голокосту.

Пізніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба також повідомив, що вони з главою МЗС Ізраїлю Яїром Лапідом обурені антисемітськими заявами російського міністра Сергія Лаврова, і закликав главу російської дипломатії публічно вибачитися перед усіма євреями.

Окрім того, 2019 року Лавров нахамив журналісту Washington Post під час Мюнхенської конференції з питань політики та безпеки. Кореспондент західного видання запитав, що робитиме Росія, щоб запобігти новим військовим злочинам президента Сирії Асада проти свого народу.

«Хоч би що я сказав, ви напишете те, що хочете. Тож пишіть», — відповів Лавров.

У 2015 році під час прес-конференції з міністром закордонних справ Саудівської Аравії Аделем аль-Джубейром Лавров вилаявся матюком. У момент, коли синхроніст перекладав його слова арабською, глава МЗС Росії сказав у мікрофон «дебіли», додавши нецензурне слово.

Ще сім років тому британська газета The Telegraph писала, що Лавров вилаявся в телефонній розмові з колишнім главою МЗС Великобританії Девідом Мілібендом. «Who are you to fucking lecture me?!» («Хто ви такий, щоб читати мені ****** лекції?!») — сказав російський міністр. За словами глави британського МЗС, лайки у промові Лаврова під час розмови звучали регулярно.