Під час Вільнюського саміту Північноатлантичного Альянсу, який відбудеться у липні цього року, Україна отримає алгоритм вступу до НАТО.

Про це заявив заступник голови Міністерства оборони України Володимир Гаврилов.

За словами Гаврилова, на саміті країни НАТО “вийдуть на певний порядок нашого вступу, який буде зафіксовано”. Попри консенсусний механізм ухвалення рішень і право вето країн-членів Альянсу, заступник глави МО не думає, що “будуть великі проблеми” з ухваленням рішення щодо України.

“Є всі ознаки того, що Україна отримає те, що хоче в певному форматі… Вже зараз на саміті у Вільнюсі Україна чітко має розуміти, що після війни, скажімо протягом року-двох, після проведення певних процедурних речей ми будемо членами НАТО”, – зауважив заступник міністра оборони.

В свою чергу посол США при НАТО Джуліанна Сміт заявила в інтерв’ю Politico, що члени НАТО поки не готові надати Україні повноправне членство у Альянсі.

“Союзники зараз погоджуються стосовно того, що повноцінне запрошення маловірогідне, поки Україна в стані війни”, – сказала Сміт.

Натомість НАТО, за її словами, намагається продемонструвати готовність надавати Україні довготривалу підтримку.

“Ми хочемо показати президенту Зеленському – якщо він приїде особисто, – що ми дуже прагнемо мати довготривалі відносини з Україною та шукаємо, як відзначити все, що вони досягли, і як показати, що наша підтримка не ослабне і нас не вдасться відволікти”, – підкреслила посол.