На Таврійському напрямку регулярні війська “посилили” підрозділами “Шторм Z”. Їхня ефективність значно нижча ніж, наприклад, вагнерівців. А потужні обстріли української артилерії змушують їх відмовлятись від завдань командирів.

Про це одному з українських ЗМІ розповів речник Об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Валерій Шершень. Він додав, що іноді й самі командири не хочуть виконувати завдання керівництва.

Так наприкінці травня стало відомо, що на деякі ділянки фронту, зокрема на Таврійський напрямок, відправлятимуть новий спецпідрозділ “Шторм Z”. Його формують здебільшого з ув’язнених або із людей, які мають проблеми законом, але їх ще не встигли засудити. Насправді це частини регулярних військ з “гучною назвою”. 

Шторм Z не такі мотивовані, як ПВК “Вагнера”. У вагнерівців була інша система заохочень та покарань, де переважували саме останні. Крім того, якість нового загону доволі сумнівна. 

Головне, що ворог розуміє влучні удари зокрема нашої артилерії. Вони дають дуже хороший ефект, коли попри гучні назви особовий склад відмовляється від виконання тих чи інших завдань, 
– зазначив Валерій Шершень. 

Цікаво, що подекуди й самі командири ставлять під сумнів виконання певних наказів. Хаос у російському війську посилюється.

Тим часом захисники Таврійського напрямку впевнено тримають оборону та продовжують нищити ворога. Протягом минулої доби 9 червня росіяни 18 разів атакували українські позиції. 

Підрозділи ракетних військ і артилерії Сил оборони таврійського напрямку протягом доби виконали 1455 вогневих завдань, 
– розповів Шершень. 

Мовиться як про контрбатарейну боротьбу, так і про роботу по планових цілях виявленим раніше 

Крім того, на Таврійському напрямку ЗСУ знищили понад сім рот ворожих військ. Склад роти від 80 до 200 військовослужбовців, тобто якщо брати по нижній межі, приблизно знищено 580 окупантів. Також наші захисники знищили та пошкодили 72 одиниці ворожої ОВТ. 

Успіхи у ЗСУ є і на інших напрямках. Зокрема речник Сил оборони України Східного напрямку Сергій Череватий розповів, що загалом (за добу – ред.) відбулось шість боєзіткнень, в ході яких нашими Силами оборони знищено 138 окупантів, 236 зазнали поранень, одного взяли в полон”. 

За словами Череватого, росіяни вибудовують свою оборону й намагаються контратакувати позиції ЗСУ, але зазнають невдач. При цьому Речник наголосив, що вони володіють інформацією про потенціал, командування, можливості росіян. 

Череватий також розповів, що російські окупанти намагаються створювати нові загони, щоб бодай якось триматися на плаву. 

Таким чином армія загарбників намагається показати свій “професіоналізм”. 

“Через це вони повсякчас роблять спроби показувати, що до лав армії набирають лише людей “із заниженим рівнем страху”. Ще один їхній аргумент – це те, що бійці мають авторитет у кримінальних колах. Це репліка на “Вагнер”, – переконаний він. 

Зараз росіяни намагаються стягувати на фронт все, що лише можна. Про це свідчить, зокрема, страх нової хвилі мобілізації та відчутні втрати особового складу. 

“Вони шукають шагреневу шкіру їхнього війська й намагаються зшити її всіма способами. Роти “Шторм Z” – їхній останній витвір”, – розказав Череватий. 

Він додав, що РФ вже залучала і бойовий армійський резерв “БАРС”, і територіальні війська, і різноманітні ПВК “Факел”, “Ветерани”, “Патріот”. Попри це, ні добровольчі формування, ні шантаж про великі виплати не рятують ситуацію. 

Це означає тільки одне – російське угруповання виснажене та нездатне завдати удару по ЗСУ. Навпаки – навіть на Бахмутському напрямку, який протягом останніх місяців залишався найгарячішим, війська ворога були змушені перейти до оборони.