На Бахмутському напрямку Сили оборони України мають успіхи, російські загарбники місцями опиняються у пастці. 

Просування українських воїнів продовжується, написав командувач Сухопутних військ Збройних сил України генерал-полковник Олександр Сирський у своєму Telegram-каналі.  

“Бахмутський напрямок. Маємо успіхи, Сили оборони продовжують просуватися вперед, а ворог місцями опиняється в пастці”, – поділився він. 

Командувач також показав відео, на якому зазнято чудову роботу снайпера з позивним “Альфа” з групи “Привид Бахмута” окремої президентської бригади імені гетьмана Богдана Хмельницького. 

“…З 1200 метрів він одним пострілом знищив ворога. Під час роботи снайпера за групою полював ворожий БПЛА, який також вдалося збити. Молодці”, – зазначив генерал-полковник. 

Цілком очевидно, що для Сил оборони України зараз дуже важливо завдати поразки противнику на Бахмутському напрямку, заподіяти йому максимальних втрат у живій силі й техніці та не допустити переміщення на інші ділянки фронту. Зайти безпосередньо в Бахмут не є самоціллю українських захисників. Про це розповів військовий експерт Сергій Грабський в етері одного з українських телеканалів. 

Він зауважив, що ЗСУ тиснуть на російських окупантів на північному фланзі, в районі села Берхівка на Донеччині є просування, у той час, як противник відчайдушно намагається закріпитися на тих позиціях. 

“Ворог розуміє, що таким чином втрачає цей північний виступ. Ми починаємо просування від Берхівки в район Соледара, який має військово-політичне значення. Свого часу захопленню цього міста противник приділяв величезну інформаційну увагу. Але для нас не є самоціллю, незважаючи ні на що, зайти до Бахмута як такого, вірніше, в те місце, яке колись називалося містом Бахмут. Для нас дуже важливо завдати поразки противнику і не допустити його переміщення на інші ділянки фронту”, — акцентував Грабський. 

Російські окупанти стали заручниками своєї пропаганди, своєї ж інформаційної атаки, каже він. Вони вже не можуть покинути Бахмут, оскільки зосередили на цьому напрямку до 50 тис. військ — чверть сил окупантів, що воюють на Східному фронті.  

“Для Сил оборони України успіхом у районі Бахмута буде максимальне знищення контингенту противника, який там зосереджений. Уже вторинним є захід безпосередньо в населений пункт. Хоча це теж є певним символом, але не більше того”, — вважає експерт.