На базі сучасного та добре оснащеного госпіталю для ветеранів війни у Святогорську Донецької області пройшли реабілітацію понад 400 військових

Військовослужбовцям на передовій постійно надається психологічна допомога. Про це сказав екс-командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв в інтерв’ю "Укрінформу".

"Крім штатних офіцерів-психологів підрозділів та військових частин, постійно в районі виконання завдань працюють високомобільні групи внутрішньої комунікації. Вони називаються "Альфа", "Чарлі" та "Браво"… Їх надсилає Генеральний штаб. У складі цих груп працюють найбільш фахові спеціалісти", – йдеться у повідомленні.

Крім цього, за ініціативи Наєва, системно здійснюється психологічна реабілітація військовослужбовців на базі сучасного та добре оснащеного госпіталю для ветеранів війни у Святогорську Донецької області, де пройшли реабілітацію понад 400 військових, які потребували цього.

"Щодо військових капеланів скажу, що на сьогодні у нас укомплектовано близько 70% посад. Водночас потреба покривається за рахунок священиків-волонтерів. Загалом же в районі проведення операції Об’єднаних сил військові забезпечені психологічною допомогою повністю. А ось що стосується методик надання такої допомоги, то тут треба працювати", – сказав Наєв.

Він також додав: аби виховати класного психолога, людину, яка фахово підготовлена допомагати військовим у районі проведення військової операції, треба ще працювати.

"Зокрема, за ініціативи командування Об’єднаних сил, Головної військової прокуратури ми провели семінар за участю психологів зі всіх складових секторів безпеки і оборони, на якому читали лекції найкращі фахівці київських інститутів", – підсумував екс-командувач.

Також, Наєв зазначив, що Росія вичікує та не приймає рішучих дій.

"Росія нав'язує свої правила гри, створюючи штучні перешкоди, проводячи тривалі перевірки суден та погрожуючи повністю перекрити морське сполучення в районі Керченського мосту", – заявив він. 

Оборот вантажів у Маріуполі та Бердянську скоротилася майже на 70% і 50%, оскільки Росія отримала контроль над Керченською протокою.