Крім звільнених 4 серпня сіл Мазанівка та Дмитрівка, ЗСУ змогли сформувати два тактичні виступи, завдяки чому з двох сторін обійшли зосередження сил ворога в Долині, що на Харківщині.

Про це заявив радник глави Офісу президента Олексій Арестович в ефірі з російським правозахисником Марком Фейгіним.

– На традиційно сильному та важливому Ізюмському напрямку наші перейшли у контрнаступ. Перед цим ми вибили їх по напрямку Барвінкового, – сказав він.

Арестович розповів, що російському військовому керівництву варто сильно замислитись, тому що ЗСУ вже здійснюють наступальні дії в Харківській області у напрямку Дмитрівки.

– Варто подумати про те, що дуже пристойне угруповання (ворога, – Ред.) на Ізюмському напрямку, і воно так і не змогло просунутися за 130 діб. А тепер його ще й відсувають, – сказав Арестович.

Радник голови ОП зазначив, що в результаті контрнаступу ЗСУ утворилися виступи праворуч і ліворуч від села Долина, у напрямку Пасіки.

– Я думаю, що хлопці в Долині дуже незручно почуваються, коли українці зліва і справа опинилися, – сказав він.

За словами Олексія Арестовича, зараз на цих напрямках можна спостерігати невеликий контрнаступ українських сил.

– Збройні сили України наступають. Це не великий наступ, тактичні дії, але наступають успішно, – додав представник ОП.

Радник голови ОП переконаний, що у ворога не виходить просунутися ні Сіверським, ні Семигірським напрямком.
Директор інформаційно-консалтингової компанії Defence Express Сергій Згурець переконаний, що Збройні сили України мають можливості перебити лінії сполучення росіян навколо міста Ізюма на Харківщині

“Якщо ми продовжимо стискання російського угруповання навколо Ізюма, це ускладнить використання логістичних шляхів з території Росії. Росіянам доведеться або посилюватися в зоні Ізюма, або змиритися з тим, що ЗСУ перебʼють ці лінії сполучення. Ізюм виглядає як зона, де Збройні сили демонструють успішні дії”, – зазначив Згурець.

Експерт додав, що угруповання росіян поблизу Ізюма не виглядає потужним, адже ЗСУ поступово звільняють населені пункти на Харківщині.

“Коли ми говоримо про Ізюм, то це угруповання військ, яке забезпечує прикриття лінії сполучення по всій ділянці Півночі України. Ізюм забезпечує просування росіян в бік Харкова. Водночас російське угруповання навколо Ізюма не виглядає потужним – Збройні сили звільняють окремі населені пункти. У цій ділянці наш потенціал достатньо значний, але запорукою цьому також є те, що росіяни перекидають частину військ на Південь”, – зауважив Сергій Згурець.

Водночас, за даними Генштабу, на Харківському напрямку ворог здійснював вогневе ураження із артилерії різних типів в районах населених пунктів Харків, Борщова, Коробочкине, Великі Проходи, Руські Тишки, Старий Салтів, Пришиб, Циркуни, Мосьпанове, Безруки. Російські окупанти обстрілюють Харківщину та створюють загрозу повторного удару через дві причини. Вони прагнуть утримати наші сили від передислокації на більш загрозливі напрямки та тиснуть на населення області.

Про це заявив експерт «Defense Express» Іван Киричевський.

«Зараз росіяни, очевидно, переслідують таку стратегічну мету: завʼязати в будь-якому можливому місті будь-який наряд наших сил, щоб ми не могли цей наряд сил застосувати або для нашого підкріплення на сході України, або для розвитку успішності наших контрнаступальних дій на півдні України. Знаєте, в чомусь навіть можна назвати таку паралель між тим, що регулярно розпалюють бойові дії на Харківському напрямку – навіть безуспішно для себе – якраз паралельно з тим, що росіянам вдалося досягти якогось локального успіху біля Пісків. Відкинути росіян звідти нашим Збройним силам коштувало доволі значних зусиль», – пояснив Киричевський.