Російські окупанти здійснили спробу проникнення на територію Сумської області. Внаслідок чого загинуло двоє та було поранено одного цивільного.

Про це повідомляє оперативне командування “Північ”, назвавши дії росіян черговим “терористичним актом” щодо місцевого населення Сумщини. “3 липня стало відомо про загибель двох мешканців прикордонного населеного пункту та поранення ще одного внаслідок спроби проникнення ворога на територію нашої держави”, – йдеться у повідомленні.

Наразі триває розслідування обставин трагедії. У командуванні вчергове закликали мешканців прикордонних територій евакуюватися з небезпечних районів та населених пунктів, які знаходяться в близькості до ворога.

Водночас в Офісі генпрокурора повідомили про початок досудового розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1, ч. 2 ст. 438 КК України).

“У Шосткинському районі поблизу с. Ходине Шалигінської громади під обстріл потрапили два транспортні засоби”, – розповіли в ОГПУ, не згадавши про спробу проникнення росіян на українську територію.

За даними правоохоронців, під обстріл потрапили жінка та її 22-річний син, які їхали на мопеді, та автівка. Перші загинули, а водій автівки отримав поранення.

Був випадок, що ворожа ДРГ зайшла на Північ Сумської області, загинули люди. Та для того, щоби більше не було такого, до кордону приділяють максимальну увагу.

Про це в ефірі одного з телеканалів заявив командир 3 роти 8-го ДФТГ, заступник голови Сумської районної ради Володимир Біцак. Він зауважив, що роблять усе, щоби кордон України був під замком.

“Я впевнений, що ця наволоч з нашої сторони точно не пройде. А якщо пройде, то на 2 метри вглиб”, – наголосив Біцак.

Він зауважив, що українські бійці проходять навчання. На них був присутній командувач Об’єднаних сил генерал-лейтенант Сергій Наєв.

Хлопцям дуже сподобалося. Дуже багато корисного для себе взяли,
– зауважив командир 3 роти 8-го ДФТГ.

Після того, як на території Білорусі розміщують вагнерівців, там можуть сформувати угруповання для вторгнення в Україну. Заступник командира білоруського полку Кастуся Калиновського Вадим Кабанчук переконаний, що це стане можливим, якщо до найманців доєднаються російські та білоруські військові.

Обстановка на кордоні України з Білоруссю повністю контрольована. Утім, після невдалого заколоту Євгенія Пригожина в країні можуть розмістити до 8 тисяч найманців. Україна розуміє, яку додаткову потенційну загрозу це несе. Тому українську оборону на цьому напрямку зміцнюють.

Представник української розвідки Андрій Юсов розповів, що наразі вагнерівці ще є на українській землі. Проте запевнив, що вони вже не перебувають на лінії зіткнення.

Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України розповів, що вони мають інформацію про те, що найманці ПВК “Вагнер” ще повністю з окупованих українських територій вороги не вивели. Проте раніше глава розвідки Кирило Буданов запевняв, що компанія вже не воюватиме в Україні.

Нині є інформація, що “вагнерівці” участі у бойових зіткненнях не беруть. З тимчасово окупованих територій вони ще повністю не виведені,
– заявив Юсов.

За його словами, наразі ще є база в Луганській області, яку вони облаштовували тривалий час. Тож наразі вороги там перебувають. Також є найманці Пригожина й на деяких інших напрямках, проте – в незначній кількості.

“Але на лінії зіткнення участі не беруть і поступово виводяться звідти”, – пояснив представник розвідки.

Андрій Юсов уточнив, що насправді в Україні не воюватиме ПВК “Вагнера” як організована структура.

Тобто сили й засоби, командування – ПВК “Вагнер” участі (на території України – 24 Канал) брати не буде. Зрозуміло, що окремо взяті учасники можуть воювати деінде. Але думаю, що навряд чи у значної кількості з них буде до цього мотивація,
– пояснив представник розвідки.

Насамперед мовиться про те, що в Україну таки можуть повернутись ті вагнерівці, які підпишуть контракт з російським міноборони.