Президент України Володимир Зеленський скасував санкції проти онуки італійського диктатора Беніто Муссоліні Алессандри Муссоліні. Про це свідчать зміни в додатки до попередніх указів про санкції в указі №184 від 14 травня.

Ця рішення президента викликало шквал критики від опонентів та “викриків” про зраду. Однак, тут не все так просто.

Санкції були накладені на Алессандру Муссоліні у березні 2019 року на 3 роки за її роботу “спостерігачем” на так званих виборах у самопроголошених “народних республіках” Донбасу у 2015 році. Зокрема, санкції передбачали блокування активів, запобігання виведенню капіталу, заборона на в’їзд до України.

Причини її виключення з санкційного списку не зазначені. Разом з тим, санкції було знято з 9 фізичних осіб та 12 компаній.

Водночас, як з’ясувалося пізніше, Алессандра Муссоліні вважає скасування українських санкцій проти неї “відновлення правди”.

Про це вона заявила в електроном листі у відповідь на запит “Радіо Свобода” в Італії.

“Як я вже повідомила і офіційно 15 листопада 2019 поінформувала консульство Італії у Києві, я ніколи не бувала в Україні і, відповідно, жодним чином не брала участі у будь-яких політичних організаціях або суспільних подіях у цій країні…Свого часу я вважала “санкцію” зовсім безпідставною, і сьогодні беру до уваги факт ее скасування, що сприяє відновленню правди”, – заявила онука Муссоліні.

Мало того, дослідник європейських правих і їхніх зв’язків із Росією Антон Шеховцов на Facebook повідомив, що Алессандра Муссоліні ніколи не “спостерігала” за “виборами” в ОРДЛО.

Вона потрапила в торішній санкційний список помилково – українська влада переплутала її з Алессандро Мусоліно (який до санкційного списку не потрапив).

Ще в минулому році Шеховцов вказував на факт участі як “спостерігача” на незаконних “виборах” на Донбасі в листопаді 2014-го і в листопаді 2018 року цього італійця. Він є представником правої партії (“Вперед, Італія”).

Нагадаємо, напередодні Володимир Зеленський схвалив рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) про продовження санкцій проти російських соціальних мереж “ВКонтакте”, “Одноклассники” і поштового сервісу Mail.ru, підписавши указ №184.

“Ввести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 14 травня 2020 року “Про застосування, скасування та внесення змін в персональні спеціальні економічні й інші обмежувальні заходи (санкцій)”, – сказано в ньому.

Контроль за виконанням рішення РНБОУ, введеного в дію указом, покладено на секретаря РНБО Олексія Данілова.

Зазначимо, рішенням РНБО передбачається застосування обмежувальних заходів стосовно російських соціальних мереж та інтернет-сервісів, зокрема Mail.ru, “ВКонтакте”, “Одноклассники” та інших.