Онищенко боїться за своє життя через те, що він опублікував раніше багато компромату на вищі українські чини, а також розповів про те, як він потрапив до в’язниці.

Колишній нардеп, якого було затримано в Німеччині на початку грудня минулого року за запитом антикорупційних органів України – САП і НАБУ вперше вийшов на зв’язок з в’язниці і дав інтерв’ю телеканалу НТВ, в якому розкрив нові подробиці про експрезидента Петра Порошенка, Байдена і своє затримання.

Сам екс-депутат вважає справи проти нього політично мотивованими. У 2016 році він поїхав за кордон і почав викриття корупції Петра Порошенка і його оточення.

Онищенко заявив, що його спеціально заманили в Німеччину, збудувавши багатоходову комбінацію.

“Це сталося шляхом операції, розіграної німецькими органами. До мене були підіслані спеціальні люди. Вони хотіли укласти зі мною бізнес-контракт, але обдурили мене”, – почав Онищенко.

Також він пов’язує арешт в Німеччині з тим, що буквально через кілька днів він повинен був летіти в США і давати показання адвокату Трампа Джуліані у справі про корупцію сина Байдена в Україні і про тиск Байдена на українську владу. А також про його зв’язки з Порошенком. Онищенко каже, що саме сили, які були не зацікавлені в тому, щоб він дав ці свідчення і інспірували його арешт.

“Це ситуація була пов’язана з Байденом. Мене заарештували за три дні до моєї поїздки ін запрошення Джуліані. У мене мала бути прес-конференція у Вашингтоні. Американська сторона була дуже зацікавлена отримати свідчення у корупції Байдена в Україні. «Але німецька сторона не була в цьому зацікавлена », – каже Онищенко. – Це був однозначно змову демократів з німецьким урядом”.

Відзначимо, що не так давно, під час засідання Вищого антикорупційного суду 13 травня прокурор зачитав обвинувальний акт у справі колишнього депутата Олександра Онищенка, якого підозрюють в організації “газових схем”.

“Прокурор САП зачитав у залі Антикорсуду обвинувачення любителю коней Олександру Онищенку. Його вважають організатором “газової схеми” на 3 млрд грн (700 млн від схеми і 2 млрд оборудок з податківцями на чолі з Насіровим)”, – йдеться у повідомленні.

Відзначається, що після зачитування обвинувального акту, адвокати попросили 188 днів на ознайомлення з матеріалами, але суд їм відмовив. За словами судді, такі довгі строки шкодять самому обвинуваченому.

Онищенко наразі перебуває у Німеччині, де очікує на рішення щодо екстрадиції в Україну. Суд слухає справу щодо екснардепа заочно.

До суду справу передали ще в лютому 2019 року. Вона потрапила до ВАКС ще восени, проте розгляд по суті почався лише 13 травня.