За повідомленням Служби безпеки України, слідчі ведуть роботу зі збору доказової бази щодо хакерів, які мають зв’язок з російським ГРУ і які 12 грудня здійснили масштабну атаку на мобільного оператора «Київстар». Після проведення експертиз та оголошення підозреним матеріалів, вони будуть передані до Міжнародного кримінального суду у Гаазі.

Про це повідомили на сайті СБУ з посиланням на інтерв’ю начальника Департаменту кібербезпеки СБУ Іллі Вітюка.

«Ми працюємо, щоб за нашим законодавством оголосити підозри, а в подальшому передати ці справи в МКС. Воєнних злочинців мають судити на міжнародному рівні,» – зазначив Ілля Вітюк.

Згідно з повідомленням, атаку на «Київстар» виконало хакерське угруповання SandWorm, яке є частиною російського ГРУ. Очільник Департаменту кібербезпеки заявив, що в даний момент Служба безпеки України проводить серію експертиз стосовно пошкоджених систем та завданих збитків. Крім того, спецслужба направила запити на отримання додаткової інформації від міжнародних партнерів.

Ілля Вітюк підкреслив, що в межах кримінального провадження Департамент контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ опрацьовує всіх учасників злочинної операції, які були причетні до цієї атаки.

«Відповідати за скоєне має не лише конкретний хакер, але і, як мінімум, керівник військової частини і керівництво спецслужби, яка здійснює деструктивну діяльність», – каже керівник ДКІБ.

Водночас він підкреслив, що у світі відомо лише три кейси, коли оголошувалися підозри хакерам за кібератаки на інфраструктуру. При чому один із них – саме результат СБУ.