Збройні сили України обрали нову стратегію у війні проти Росії. Удари по ключових військових об’єктах у тимчасово окупованому Криму є частиною нового плану української армії.

Такі дії ЗСУ можуть підірвати здатність Москви утримувати лінію фронту напередодні можливого контрнаступу України. Про це йдеться у матеріалі The Washington Post.

За словами міністра оборони України Олексія Резнікова, удари по позиціях окупантів у Криму є частиною плану повернення контролю над усіма територіями.

Також він додав, що поки Україна очікує від західних партнерів достатньої кількості озброєння, ЗСУ прагнуть підірвати військовий потенціал Росії, атакуючи її найважливіші військові об’єкти.

“Ми використовуємо стратегію, щоб зруйнувати їх запаси, зруйнувати їх склади, зруйнувати їхні штаби, командні приміщення. Це наша відповідь на їхню тактику м’ясорубки”, – сказав Резніков.

Інші українські офіційні особи на умовах анонімності повідомили The Washington Post, що українські сили опору причетні до вибухів у Криму на російській авіабазі та на складі боєприпасів.

У міністерстві оборони повідомили, що завдання ударів по таких цілях є частиною нинішньої військової стратегії України. Це важливі кроки ЗСУ, оскільки фактичні окупанти перетворили півострів на військову базу для літаків і логістичний центр для постачання озброєння на інші окуповані території України.

“Крим служить для Росії основним маршрутом постачання зброї та боєприпасів до ліній фронту через смугу південної України, окуповану російськими військами в перші дні вторгнення. Крим також використовується як база для військових літаків, які завдають ракетних ударів по українським містам і містам, що робить його справжньою військовою метою”, – йдеться у матеріалі.

Зазначимо, що Кримський міст є сакральною цінністю для Росії, але у військовому плані знищувати його наразі немає сенсу, вважає Валентин Бадрак.

Розтрощення Кримського моста в захопленому Росією Криму наразі не можна назвати ключовою військовою ціллю для України. Безумовно, знищення естакади стане психологічним ударом по країні-агресору, але є й інші, набагато важливіші цілі. Такі, як авіабаза російських військ у Саки. Військові аеродроми, скупчення техніки, бази та арсенали є постійними цілями для ЗСУ. Про це заявив директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння, військовий експерт Валентин Бадрак.

 У інтерв’ю Главреду він розповів про те, що наразі Кримський міст не є головною метою для армії України. Естакада представляє собою сакральну цінність для Росії, її знищення – більше психологічний удар.

“Я вважаю, що зараз це недоцільно. А в процесі просування українських військ потрібно буде дивитися, який ефект це може зробити. Зрозуміло, що Кримський міст – сакральна цінність Росії. Зрозуміло, його руйнування стане черговим психологічним ударом. Більше психологічним ударом, ніж досягненням у військовому відношенні. Тому наразі в цьому немає жодного сенсу”, – вважає Бадрак.

Військовий експерт зазначив, що існують й інші, набагато важливіші військові об’єкти росіян в окупованому Криму, які можуть стати цілями для сил оборони України. Такі, як аеродром у Саки, де були літаки, що бомбили мирні українські міста.

“Є набагато важливіші військові об’єкти, як у випадку з авіабазою в Саки, удар по якій був абсолютно логічний для української сторони. Адже це були літаки, які здійснювали бомбардування українських міст, знищували мирне населення, били по нашій інфраструктурі – навіть не по армії. При цьому вони використовували тактику випаленої землі. Це була досконала мета для України”, – пояснив він.

Крім того, він уточнив, що такі дії, як удар по Кримському мосту, напевно будуть узгоджуватимуться із Заходом. Київ отримає більше свободи дій, коли у ЗСУ з’явиться така ж зброя, але вже вітчизняного виробництва.

“Такі речі, як удар по Кримському мосту, очевидно, будуть узгоджуватися з партнерами. Хто дає зброю і забезпечує постачання, той має право дізнаватися, як ці ресурси використовуються. Коли у нас з’являться свої озброєння, буде зовсім інша історія”, – підкреслив Валентин Бадрак.